AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. MKS wygrywa i czeka na Warmię

DATA: 11 kwietnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  MKS wygrał drugie spotkanie z rzędu. W sobotę zagra w Arenie z liderem Warmią Olsztyn. Fot. Karina Zachara.

  Drugie z rzędu zwycięstwo odnieśli w I lidze piłkarze ręczni MKS-u Kalisz. W sobotę kaliszanie w meczu sezonu zagrają z liderem Warmią Traveland Olsztyn.

  Kaliszanie są ostatnio na fali i wygrali dwa spotkania wyjazdowe. W sobotę pokonali Sokół Browar Kościerzyna 31:30, a wcześniej wygrali z Wolsztyniakiem Wolsztyn 28:25. Sobotnie spotkanie Sokoła z MKS-em zostało rozegrane awansem z 14 maja. Gospodarze lepiej weszli w ten mecz i po rzucie Łukasza Szali prowadzili w 9. min. 6:3. Gdy w 13. min. do bramki MKS-u trafił Michał Skwierawski było już 13:9 dla zespołu gospodarzy. W tym momencie za odrabianie strat wzięli się kaliszanie. Podopieczni Pawła Ruska na przełomie pierwszej i drugiej połowy rzucili sześć bramek z rzędu, a po trafieniu Kamila Adamskiego na początku drugiej połowy prowadzili 15:13. MKS poszedł za ciosem i po bramce kołowego Łukasza Siega powiększył w 43. min. swoją przewagę do sześciu bramek (było 23:17 dla kaliszan). Wówczas do roboty wzięli się miejscowi. Na 12 min. przed końcem trafił Krzysztof Jasowicz, ale MKS wygrywał jeszcze 25:22. Gospodarze do samego końca próbowali doprowadzić przynajmniej do wyrównania, jednak mecz ostatecznie wygrał MKS 31:30.

  W następnej kolejce kaliszanie zmierzą się w Arenie z liderem I ligi grupy A zespołem Warmii Traveland Olsztyn. To spotkanie odbędzie się w sobotę, 16 kwietnia o godz. 16.00.                                                                     (jav)


  Sokół Browar Kościerzyna - MKS Kalisz 30:31 (13:14)
  Sokół Browar: Pieńczewski, Świrkula - Reichel 10, Szala 6, Lisiewicz 4, Swierawski 3, Jasowicz 3, Czaja 2, Kmieć 2 oraz Piechowski. Karne: 3/4. Kary: 6 min.

  MKS: Jarosz, Potocki - Galewski 8, Adamski 6, Książek 5, Czerwiński 5, Sieg 3, Nowakowski 2, Nieradko 1, Gomółka 1 oraz Kobusiński, Misiejuk, Nowakowski. Karne: 1/1. Kary: 12 min.

  Kary: Sokół Browar - 6 min. (Reichel 2 min., Jasowicz 2 min., Czaja 2 min.), MKS - 12 min. (Kobusiński 4 min., Książek 4 min., Nieradko 2 min.).

  Widzów: 50.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.