KAJAKARSTWO. Memoriał Królikowskiego

DATA: 12 kwietnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Kajakarze KTW wraz z trenerem Radosławem Jackowskim na memoriale Królikowskiego.

Na poznańskiej Malcie odbyły się regaty kajakowe - Memoriał Andrzeja Królikowskiego.

Była to pierwsza impreza w tym sezonie, zorganizowana przez Wielkopolski Związek Kajakowy. W zawodach wystartowało 338 zawodników z 18 klubów. Wszyscy płynęli na dystansie 1000 m. Kajakarze Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego w biegach rankingowych młodzików wypadli bardzo dobrze. Na drugiej pozycji swój bieg ukończyła Weronika Jackowska. Natalia Sztandera na dziesięć merów przed metą zakończyła swój start wywrotką, oddając swoją czwartą pozycję koleżance klubowej Weronice Aleksandrowicz. Pozostali zawodnicy zdobyli następujące miejsca: Patrycja Janusz - 5, Bartek Białożyt - 10, a Maciej Kochanek uplasował się na 13 pozycji. - Bardzo cieszy dobry start kajakarzy KTW, którzy sumienie przepracowali zimową przerwę i poprawili swoje czasy, prognozując ciekawe wyniki na przyszłość - mówi Radosław Jackowski, trener sekcji kajakarskiej KTW. - Kolejne zawody odbędą się w naszym mieście 7 maja. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków kajakarstwa.

Treningi kajakarzy odbywają się w każdy poniedziałek, środę i czwartek w godz. 15.45-17.15. Kontakt telefoniczny 604-540-661.                           (jav)