AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

NA PROŚNIE. Startuje Kaliska Liga Żeglarska

DATA: 18 maja 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  22 maja regaty na Prośnie zainaugurują Kaliską Ligę Żeglarską.

  Pomysłodawcami przedsięwzięcia są: Stowarzyszenie Polacy Dookoła Świata, Szkoła Żeglarstwa Morka oraz Harcerski Klub Żeglarski Odkrywca. - Celem imprezy jest nie tylko rywalizacja sportowa, ale również propagowanie turystyki żeglarskiej, promowanie miasta Kalisza, walorów żeglugowych rzeki Prosny, integracja środowiska żeglarskiego w Kaliszu oraz integracja uczestników - mówi kpt. Piotr Lewandowski ze Stowarzyszenia Polacy Dookoła Świata.

  Impreza ma mieć z założenia charakter cykliczny. Łącznie zaplanowano sześć regat w terminie od maja do października 2016 roku. Zawody będą odbywać się w Kaliszu, ale także w Szałem, Gołuchowie oraz na zalewie Roszków koło Jarocina. - W regatach może wziąć udział każdy, kto choć raz w życiu miał styczność z żaglówką i potrafi żeglować - mówi kpt. Lewandowki. - Nie jest wymagany patent żeglarski. Załogę stanowi sternik i członek załogi.

  Niedzielne regaty rozegrane zostaną w dwóch klasach: 420 i Ancora 13. Organizatorzy przygotowali dla uczestników dwie Ancory i cztery 420. Koordynatorzy imprezy podkreślają, że w niedzielę nie zabraknie atrakcji dla kibiców i widzów. Przewidziane jest m.in. ognisko i krótkie rejsy łodzią motorową.

  W piątek, 20 maja, przed zaplanowanymi regatami odbędzie się ważna akcja. - Będziemy sprzątać brzegi Prosny - mówi kpt. Lewandowski. - Pomysłodawcą i głównym inicjatorem projektu jest Radosław Markiewicz, instruktor motorowodny w Szkole Żeglarstwa Morka. - Mamy nadzieję, że i tego typu akcje będą miały charakter cykliczny. Wszystkich chętnych do pomocy zapraszamy na Przystań Żeglarską przy Wale Piastowskim 3, o godzinie 16.00.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.