AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

WSPOMNIENIE. Nie żyje Damian Gapiński

DATA: 1 sierpnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  śp. Damian Gapiński

  W sobotę rano zmarł Damian Gapiński prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. Dziennikarz, publicysta, wspaniały organizator i społecznik. Miał 36 lat.

  Odszedł ceniony działacz i popularyzator sportu. Głównie żużla i siatkówki., bo to właśnie te dyscypliny były jego największą miłością. Na łamach Wirtualnej Polski, portalu SportoweFakty, którego Damian Gapiński był jednym z głównych twórców i przez wiele lat redaktorem naczelnym, regularnie pojawiały się jego felietony, analizy i wywiady.

  Sport kochał i sportem żył, nie tylko o nim pisząc, ale też niestrudzenie i z ogromną pasją inicjując i angażując się w szereg przedsięwzięć służących jego rozwojowi.

  - Od chwili gdy pojawił się w środowisku siatkarskim dał się poznać jako znakomity organizator i społecznik. Człowiek z ciekawymi pomysłami, inicjator wielu akcji, które przyniosły dużo pożytku nie tylko naszej dyscyplinie sportu. O takich ludziach jak On mówi się, że byli pasjonatami – czytamy na oficjalnej stronie Polskiego Związki Piłki Siatkowej.

  Ta właśnie pasja, połączona z aktywnością i twórczym myśleniem oraz przekonaniem o ogromnej roli mediów w kreowaniu współczesnego sportu sprawiały, że Damian Gapiński cieszył się dużym uznaniem w środowisku sportowych działaczy i dziennikarzy. Był członkiem zarządu i przewodniczącym Wydziału Marketingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, a od 2012 roku także prezesem Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej, wybranym w tym roku na kolejną, czteroletnią kadencję.

  Także i dla Kalisza nie był Damian Gapiński osobą anonimową. Władze miasta i działacze związani ze środowiskiem piłki siatkowej mogły w ostatnich latach liczyć na jego ogromne poparcie i wsparcie starań mających na celu przywrócenie tej dyscyplinie dawnej świetności.
  Pierwszym ku temu krokiem było, w roku ubiegłym, powierzenie naszemu miastu organizacji siatkarskich rozgrywek w ramach Ligi Europejskiej
  - Wybór Kalisza na organizatora zawodów był oczywisty, bo Arena jest w tej chwili najładniejszą salą w Wielkopolsce – mówił Damian Gapiński na jednej z poprzedzających imprezę konferencji prasowych dodając – Cieszy mnie też to, że Kalisz ma aspiracje, by odbudować żeński zespół siatkarski. Był zarazem gorącym orędownikiem tych aspiracji i mocno o ich zrealizowanie zabiegał. Efekty? W ubiegłym sezonie fani kaliskiej siatkówki znów mogli śledzić zmagania naszego żeńskiego zespołu na drugoligowych parkietach, a nadchodzący zapowiada się jeszcze bardziej emocjonująco, bowiem kaliskie siatkarki zadebiutują na zapleczu OrlenLigi. Niemały w tym udział Damiana Gapińskiego.

  Najbliższej rodzinie, przyjaciołom i wszystkim współpracownikom zmarłego, władze Miasta Kalisza składają najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.