AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

GRODZIŃSKI: Kto pokieruje Wydziałem Kultury i Sportu?

DATA: 1 sierpnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Dariusz Grodziński (fot. wkaliszu.pl)

  Radny PO Dariusz Grodziński pyta w interpelacji prezydenta Grzegorza Sapińskiego o przyszłość Wydziału Kultury i Sportu.

  Polityka kadrowa w wykonaniu Pana wraz z koalicją z PIS i SLD na stałe już chyba zapadła w powszechnej świadomości kaliszan jako politycznie zachłanna i zaborcza oraz destrukcyjna dla urzędu i podległych jednostek.

  Dość wspomnieć o problemach i zamieszaniu jakie wywoływały i wywołują w naszym mieście zdestabilizowane kadrowo i merytorycznie wydziały Urzędu Miejskiego Kalisza, jak np. Wydział Budownictwa Urbanistyki i Architektury, Wydział Gospodarowania Mieniem czy Biuro Promocji i Informacji Miejskiej. Podobnie oceniamy, że negatywne skutki przyniesie obecne mnożenie nowych referatów i dodatkowych pracowników w Wydziale Rozbudowy Miasta i Inwestycji. Ponadto słyszymy o narastając napięciach i problemach w niefortunnie naszym zdaniem zreformowanym Zarządzie Dróg Miejskich i Komunikacji.

  Tym bardziej z niepokojem stwierdzam, że wobec powszechnej informacji o odejściu zasłużonego dla miasta Kalisza naczelnika Wydziału Kultury Sportu i Turystyki Pani Marzeny Pastuszak na emeryturę z dniem 31 sierpnia br. nie ogłoszono postępowania konkursowego na to stanowisko.

  Niepokój mój pogłębia fakt, że wydział ten zajmuje się również finansowaniem sportu, którego referat już został obsadzony rodziną wiceprezydenta Piotra Kościelnego i trenerem KKS, który pierwotnie przyjęty do Biura Promocji został przesunięty po cichu do referatu sportu.

  Jakie są zatem plany na ten wydział i jego kierownictwo? Co będzie po 1 września 2016 r. z Wydziałem Kultury Sportu i Turystyki oraz kto, na jakiej podstawie i w jaki sposób wybrany będzie nim kierował?

  Dariusz Grodziński

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.