AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SZACHY. Awans był blisko

DATA: 2 sierpnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Drużyna KTS Kalisz zajęła czwarte miejsce w rozgrywkach II ligi szachowej. Fot. kts kalisz

  Zespół KTS Kalisz wywalczył czwarte miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski II ligi.

  W turnieju wzięło udział 31 drużyn z całej Polski. - Do Iwonicza nie jechaliśmy w roli faworytów - relacjonuje Maciej Sroczyński, prezes Kaliskiego Towarzystwa Szachowego. - Na liście startowej rozstawieni byliśmy z numerem dziewięć. W tym turnieju zagraliśmy w składzie Maciej Adamczewski, Filip Janiszewski, Szymon Skurniak, Tymon Ochędzan, Weronika Wawrzyniak i Ewa Barwińska, a więc mieszanka rutyny z młodością. Szczególnie trudne zadanie należało do dziewczyn. 12-letnia Weronika musiała rywalizować na szachownicy do lat 18, z kolei 10-letnia Ewa była jedną z najmłodszych uczestniczek zawodów i walczyła na szachownicy do lat 14.

  Kaliszanie turniej rozpoczęli od dwóch wysokich zwycięstw nad UKS Piątka Wieluń oraz UKS Hetman Częstochowa. W trzeciej przegrali wysoko z UKS Czternastka Warszawa, która zajęła w turnieju drugie miejsce. W czwartej kaliski zespół wygrał z Pszczyńskim Stowarzyszeniem Szachowym 5:1, a potem nastąpiły dwa remisy w wielkopolskich derbach z UKS Smecz Konin oraz Frupp Chrobry Gniezno. - Cały czas byliśmy w czołówce turniejowej - zaznacza prezes Sroczyński. - Przed ostatnią rundą zajmowaliśmy trzecie miejsce premiujące awansem do I ligi. W ostatniej rundzie jedno było pewne, zwycięstwo premiowało nas awansem. Niestety, przegraliśmy po zaciętej walce z KS Laura II Chylice 2:5:3,5 i niech tylko ktoś powie, że w szachach nie ma dramaturgii i emocji! 

  Ostatecznie drużyna KTS Kalisz zajęła czwarte miejsce w turnieju. W jedenastu spotkaniach kaliszanie odnieśli sześć zwycięstw, dwa mecze zremisowali i trzy przegrali. Pierwsze miejsce zajęła ekipa UKS Pionier Jastrzębie Zdrój, druga była UKS Czternastka Kalisz, a trzeci zespół Frupp Chrobry Gniezno.                                                                                  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.