AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PETANQUE. Pograli w bule w Liskowie

DATA: 3 sierpnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Imprezie towarzyszył turniej dziennikarzy. Red. Pawłowi Figlowi z ,,Radia Centrum'' i red. Andrzejowi Kurzyńskiemu z ,,Ziemi Kaliskie'' podczas gry ,,ręka nie zadrżała''.

  Zawodnicy z całej Polski rywalizowali w Ogólnopolskim Turnieju Petanque w Liskowie. Towarzysko zagrali w tej imprezie też kaliscy dziennikarze.

  Lisków to prężny ośrodek tej popularnej w wielu krajach Europy, a zwłaszcza we Francji, gry w kule. Tamtejszy klub istnieje już od 15-lat, a okazją do świętowania jubileuszu był weekendowy turniej petanque, w którym zagrali zawodnicy z wielu klubów z całej Polski. - W turnieju uczestniczyły 44 drużyny z różnych zakątków Polski - mówi Rafał Kaczmarek, jeden z organizatorów turnieju i wielokrotny mistrz Polski w bule. - Gościliśmy m.in. najbardziej utytułowanych graczy, wielokrotnych mistrzów Polski z Żywca, także obsada zawodów była bardzo silna. Jeśli chodzi o nasz klub, to czynnie grywa w nim 20 osób, chociaż nie wszyscy oczywiście jeżdżą na zawody. To jest przede wszystkim znakomita forma rekreacji, ale też coraz bardziej profesjonalna dyscyplina sportu. W Polsce licencjonowanych zawodników jest już ponad tysiąc.

  Podczas imprezy, którą uświetniły m.in. życzliwe dla sportu i rekreacji władze gminy Lisków, odsłonięto tablicę Kazimierza Zająca, który kilkanaście lat temu przywiózł z Francji do Liskowa bule i zaraził tą grą miejscowych. W turnieju głównym najlepsi okazali się Andrzej Śliż z Żywca i Valentina Vtoraya z Ukrainy. W rywalizacji tripletów zwyciężyli Rafał Kaczmarek z Liskowiaka i ponownie gracze z Żywca Jędrzej Śliż i Andrzej Śliż.

  Zawodom towarzyszył też I Amatorski Turniej Petanque Dziennikarzy. W nim najlepsza okazała się drużyna ,,Ziemi Kaliskiej'' Andrzej Kurzyński - Bartłomiej Hypki, a kolejne miejsca zajęli: Dariusz Dymalski - Rafał Lisiak (,,Życie Kalisza''), Michał Soliński - Michał Sobczak (,,TV Amazing'' - ,,Fakty Kaliskie'') oraz połączona ekipa ,,Radia Centrum'' i portalu wkaliszu.pl: Anna Adamska, Paweł Figiel i Piotr Jaworowski. - Petanque to świetna rozrywka na świeżym powietrzu dla całej rodziny, wspólnie z kolegami z Liskowa będziemy chcieli propagować tę grę w Kaliszu - powiedział Dariusz Dymalski.                                                                                      (jav)

   

  Wyniki Ogólnopolskiego Turnieju Petanque o Puchar Kazimierza Zająca

  dublety (44 zespoły)
  1. Andrzej Śliż (ŻKB Żywiec), Valentina Vtoraya (UKR)
  2. Mateusz Markiewicz (Białystok), Mateusz Wojna (Śrem)
  3. Leszek Złotowski, Marek Maćkowiak (obaj Śrem)
  6. Rafał Kaczmarek (TS Liskowiak), Jędrzej Śliż (ŻKB Żywiec)

  triplety (27 zespołów)
  1. Rafał Kaczmarek (TS Liskowiak), Jędrzej Śliż, Andrzej Śliż (obaj ŻKB Żywiec)
  2. Marek Maćkowiak, Jacek Boiński, Piotr Wojna (wszyscy Śrem)
  3. Konrad Broniecki (TS Liskowiak), Michał Zaniewski (Warszawa), Dominik Majda (Nysa)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.