SZCZYPIORNO CUP. Wisła Płock za mocna dla MKS-u

DATA: 6 sierpnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Drużyna MKS-u Kalisz przegrała wczoraj z ekstraklasową Wisłą Płock, a dziś zagra z innym zespołem z ekstraklasy Pogonią Szczecin.

Wczoraj rozpoczęło się III Szczypiorno Cup. Pierwszego dnia turnieju nie brakowało emocji. Jednak dla gospodarzy rywal z PGNIG Superligi okazał się za mocny.

Trzecią edycję turnieju Szczypiorno Cup otworzył mecz Ostrovii z niemieckim Hamm Westfalen. Mimo prowadzenia po pierwszej połowie 19:15 ostrowianie nie wykorzystali swojej szansy i ostatecznie ulegli rywalowi z 2. Bundesligi 31:36.

W drugim meczu ciekawe widowisko stworzyły drużyny Górnika Zabrze i Pogoni Szczecin. Spotkanie dobrze rozpoczęli podopieczni Mariusza Jurasika, systematycznie budując przewagę nad rywalem. Zabrzanie pewnie zmierzali po zwycięstwo prowadząc 7 trafieniami. Wtedy szczecinianie zaczęli odrabiać straty. Przewaga jednak była zbyt duża i to Górnik cieszył się ze zwycięstwa 31:30.

Obrońcy tytułu z zeszłego roku, ekipa Azoty Puławy niezbyt dobrze rozpoczęła swoje spotkanie z Chrobrym Głogów, czego wynikiem było nawet 4 bramkowe prowadzenie ekipy z Dolnego Śląska. Uwagi z ławki trenerskiej poderwały do walki puławian, którzy jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu, było 14:14. W drugiej połowie szczypiorniści z Puław znacznie poprawili swoją grę, a bramkę zamurował Wadim Bogdanow. Spotkanie zakończyło się pewną wygraną Azotów 29:22.

Ostatnie piątkowe spotkanie to wyczekiwany pojedynek MKS-u Kalisz z wicemistrzem Polski, Orlen Wisłą Płock. „Nafciarze” nie mieli problemu z pokonaniem I ligowego rywala, który przez pierwsze kilka minut dotrzymywał im kroku. Płocczanie kontrolowali wynik i wysoko pokonali szczypiornistów z Kalisza 32:20.

Dziś rozegrane zostaną spotkania o miejsca 5-8 i półfinały. W niedzielę spotkania o 7, 5, 3 miejsce i finał (godz. 17.45).                                   (marta)