SZCZYPIORNO CUP. Polsko – niemiecki pojedynek w finale

DATA: 7 sierpnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

Drużyna Azoty Puławy w półfinale przegrała z Hamm Westfalen. Tym samym nie obroni tytułu zdobytego przed rokiem. Niemiecki zespół w finale zmierzy się Orlen Wisłą Płock.

W sobotę w ramach turnieju Szczypiorno Cup rozegrano mecze o miejsca 5-8 oraz półfinały. Tego dnia Chrobry Głogów oraz Pogoń Szczecin, które na co dzień występują na parkietach Ekstraklasy rozgrywały spotkania z pierwszoligowymi rywalami, odpowiednio z Ostrovią i MKS-em Kalisz. Obydwa spotkania zakończyły się zwycięstwem drużyn z wyższej klasy rozgrywkowej.

Tego dnia w pierwszym meczu Chrobry Głogów bez problemu pokonał Ostrovię. Głogowianie od pierwszej minuty kontrolowali wynik spotkania i nawet chwilowe zrywy dobrej gry szczypiornistów z Ostrowa nie mogły zagrozić Chrobremu. Spotkanie zakończyło się 6 bramkowym zwycięstwem drużyny z Ekstraklasy 33:27.

Drugi mecz to pojedynek Pogoni Szczecin i gospodarzy MKS-u Kalisz. Szczecinianie po pierwszej połowie prowadzili aż 7 bramkami i wydawało się, że bez problemu sięgną po zwycięstwo. Jednak w drugiej połowie kaliszanie zaczęli odrabiać straty i znacznie zmniejszyli przewagę nad rywalem. Ostatecznie szczypiornistom ze Szczecina udało się utrzymać prowadzenie do końca meczu i wygrać 26:24.

Pierwszy rozgrywany w sobotę półfinał to niespodziewana porażka ubiegłorocznych triumfatorów turnieju. Niemiecka drużyna Hamm Westfalen pokonała w nim Azoty Puławy 31:26. Pierwsza połowa spotkana była bardzo wyrówna, a wynik był sprawą otwartą. Drużyny do szatni schodziły przy jednobramkowym prowadzeniu puławian. W drugiej odsłonie lepiej radzili sobie goście z Niemiec.  W ostatnim kwadransie gry  zdobyli 8 bramek przy 3 trafieniach graczy Azotów. To przesądziło o zwycięstwie Westfalen 31:26 i braku obrońców tytułu w wielkim finale.

Drugi półfinał, kończący zmagania turniejowe drugiego dnia to pojedynek dwóch ekip z PGNiG Superligi. Orlen Wisła Płock w walce o finał pewnie pokonała Górnika Zabrze 36:25. Wicemistrz Polski przez całe 60 minut kontrolował wynik, a jego zwycięstwo nawet przez chwilę nie było zagrożone.                                                                                  (marta)