AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

RIO 2016. WALCZYKIEWICZ: Nie czuję presji

DATA: 9 sierpnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Marta Walczykiewicz wystartuje w olimpiadzie w Rio w dwóch konkurencjach. Fot. rc.fm

  O olimpijskich medalowych szansach z kajakarką Martą Walczykiewicz, na kilka dni przed jej startem w IO w Rio de Janeiro, rozmawia Piotr Jaworowski.

   

  Igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro już się rozpoczęły, ale kajakarki startują w drugiej części tej imprezy. Czy mocno denerwujesz się przed tym startem?

  - Na razie nie czuję presji ani stresu. Do startu zostało jeszcze parę dni, ale z drugiej strony nie mogę się już go doczekać.

  Jak wyglądały ostatnie przygotowania olimpijskiej kadry kajakarek przed Rio?

  - Ostatnie 2,5 tygodnia spędziłyśmy na zgrupowaniu w Portugalii i stąd bezpośrednio lecimy do Rio. Do wioski olimpijskiej dotrzemy 10 sierpnia w godzinach wieczornych na cztery dni przed pierwszym startem. Wyprowadzamy się już jednak z wioski następnego dnia, ponieważ jest ona oddalona od toru 1,5 h jazdy autobusem.

  Startowałaś już w igrzyskach w Londynie, gdzie zajęłaś piąte miejsce w sprincie. Czy teraz w Rio czujesz się bogatsza o to doświadczenie i przez to mocniejsza?

  - Po Londynie odrobiłam pracę domową i jak sądzę, wyciągnęłam dobre wnioski z tej lekcji.

  Jesteś największą nadzieją Wielkopolski na medal w Rio. W igrzyskach wystartujesz w dwóch konkurencjach. Medal wydaje się blisko, zwłaszcza w twojej koronnej konkurencji - sprincie.

  - Na igrzyskach chcę przeżyć swój najwspanialszy wyścig w życiu, ale czy to wystarczy na medal...zobaczymy. Ważne żebym po biegu czuła, że dałam z siebie wszystko i popłynęłam na sto procent swoich możliwości.

  W jakich dniach wypadają twoje starty w Rio?
  - 15 sierpnia startuję w eliminacjach sprintu K-1 200 m. Dzień później zaplanowano finał tej konkurencji. Z kolei 19 sierpnia wystartuję wspólnie z koleżankami z reprezentacji w K-4 500 metrów.

  Co chciałabyś powiedzieć wszystkim kaliszanom, którzy trzymają za ciebie kciuki?

  - Żeby byli ze mną do samego końca, niezależnie od wyniku.

                                                                                 Piotr Jaworowski

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.