BIEGI. Kinga z brązem. Bardzo udany sezon kaliskiej zawodniczki

DATA: 10 sierpnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

Kolejny sukces biegaczki UKS 9 Kalisz Kingi Grabowskiej.

Podopieczna trenera Waldemara Olszyny wywalczyła brązowy medal w biegu na dystansie 800 m podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Polski juniorek młodszych jakie odbyły się we Wrocławiu w ramach XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich. Wprawdzie w eliminacjach Kinga uzyskała dopiero ósmy rezultat (2:16.41), ale wystarczyło to, by wygrać swoją serię i pewnie awansować do finału. - Nie wynik, lecz kwalifikacja była naszym celem na tym etapie zmagań. Na bieg decydujący o medalach mieliśmy już inną taktykę - mówi trener Waldemar Olszyna.

Na starcie finału A biegu na dystansie 800 m stanęło osiem najlepszych juniorek młodszych w kraju. Nasza reprezentantka w walce o podium pokazała na co ją stać. Mimo, iż tempo finałowego biegu od początku było bardzo mocne Kinga Grabowska dość szybko znalazła się w czołowej trójce, która na ostatnich 200 metrach rozegrała między sobą batalię o medale. Ostatecznie reprezentantka „Dziewiątki” minęła linię mety jako trzecia, z czasem 2:10.99 o ponad 5 sek. lepszym niż ten z eliminacji. Srebro przegrała minimalnie z Mileną Korbut, reprezentującą MKS MOS Płomień Sosnowiec, która uzyskała wynik 2:10.02. Zwyciężyła Adrianna Czapla z AZS AWF Katowice z czasem 2:08.07. - Kinga przegrała tylko z uczestniczkami Mistrzostw Europy w Tbilisi i Mistrzostw Świata w Bydgoszczy - dodaje trener Olszyna. - Medalistki biegu na dystansie 800 m uzyskały znakomite wyniki, bliskie ich rekordów życiowych, a dla naszej lekkoatletki ten sezon jest najlepszy w historii, gdyż sześciokrotnie stanęła ona na podium imprez rangi Mistrzostw Polski. W ciągu jednego roku zdołała wywalczyć medale Mistrzostw Polski w hali, w biegach przełajowych i na bieżni.                                                                                                (jav)