AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PRZEGLĄD PRASY. Bałagan w ratuszu i nowa siła w Wielkopolsce

DATA: 10 sierpnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Okładki dzisiejszych kaliskich tygodników. Fot. Grzegorz Jurek.

  Gorące tematy w środowych tygodnikach kaliskich. ''7 Dni Kalisza'' pisze o tym jak urzędnicy ratusza oceniają prezydenta i wiceprezydentów. Z kolei ''Życie Kalisza'' sporo miejsca poświęca nowemu stowarzyszeniu ''Tak dla Kalisza'', które w przyszłych wyborach samorządowych chce stać się znaczącą siłą w Wielkopolsce.

   

  Na okładce tygodnika i str. 2 red. ''7 Dni Kalisza'' Ewa Bąkowska docieka:

  ''Jak pracownicy Urzędu Miejskiego oceniają pracę prezydenta Grzegorza Sapińskiego i jego trzech zastępców: Karoliny Pawliczak, Piotra Kościelnego i Artura Kijewskiego.

  A mianowicie...

  ''Twierdzą, że w kaliskim ratuszu zadomowił się nieład. Skandaliczne są standard pracy i podejście do obowiązków. Urzędnicy pracują, ale jak mówią, kosztuje to ich dużo zdrowia'' - pisze red. Bąkowska.

  i oddajmy teraz głos urzędnikom, których cytuje autorka artykułu.

  ''Bałagan jest w całym urzędzie. Co by nie powiedzieć o poprzednikach, bo mieli swoje wady, ale przynajmniej w ryzach trzymali tę instytucję.

  Dalej czytamy, że ''pracownicy wyczuwają, że istnieje wewnętrzny spór Piotr Kościelny - Grzegorz Sapiński''. Według urzędników magistratu...

  ''Wiceprezydent Kościelny to chłopak młody i nie ma jeszcze doświadczenia, ale ma predyspozycje do decyzyjności i potrafi słuchać (...) Naszym zdaniem Sapiński zawsze był bufoniasty, tylko my go wcześniej nie znaliśmy. Według nas nie angażuje się w pracę. Po 2 latach rządzenia niewiele ma wiedzy, zajmuje się trawkami i kwiatkami''.

  Dostało się też w artykule od pracowników magistratu wiceprezydentowi Arturowi Kijewskiemu.

  ''Z kolei wiceprezydent Kijewski jest bardzo słaby merytorycznie. Nie ma wiedzy i to dziwi nas, bo przecież wcześniej pracował w urzędzie. I o dziwo coraz więcej zadań zrzuca się na niego''.

  Mocne słowa, ale czy prawdziwe? Więcej na ten temat przeczytacie w tygodniku ''7 Dni Kalisza''.

   

  Na 2 str. dzisiejszego ''Życia Kalisza'' przeczytacie o stowarzyszeniu Tak dla Kalisza, które rozszerza swoją działalności na całą południową Wielkopolskę.

  ''Celem są przyszłe wybory samorządowe. Zdaniem ojców tego pomysłu minął już czas dużych partii politycznych i partyjniactwa. Przyszłość należy do stowarzyszeń'' - pisze red. Robert Kordes.

  Oddajmy głos sekretarzowi stowarzyszenia Wojciechowi Dawidowi Jóźwiakowi.

  ''Ideą od początku było Tak dla Wielkopolski, a nie tylko Tak dla Kalisza'. Wymyślone to zostało przez Piotra Lisowskiego. Przy okazji jego udziału w wyborach parlamentarnych wielu ludzi udzielało nam pomocy. Pochodzili z sąsiednich gmin i powiatów, więc pojawiło się pytanie, co dalej zrobić z tymi ludźmi? Jak ich zagospodarować? Są to ludzie ponad podziałami politycznymi, od prawa do lewa, często bardzo zdolni, pracowici i wpływowi - dodaje Wojciech Dawid Jóźwiak''.

  Więcej o planach prężnie rozwijającego się nowego stowarzyszenia w naszym regionie ''Tak dla Kalisza'' przeczytacie w najnowszym numerze ''Życia Kalisza''.

  A poza tym, my w ''Expressie Kaliskim-wkaliszu.pl'', nie zważając na różne większe i mniejsze skandale w Rio, ponurą pogodę, wywracające się łódki i komary kibicujemy naszej kajakarce Marcie Walczykiewicz. Marta w przyszłym tygodniu powalczy o olimpijskie medale, a my trzymamy za nią mocno kciuki. Do boju Marta!  

   (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.