PIŁKA NOŻNA (VIDEO). Cudu nie było. Pogoń lepsza od KKS-u

DATA: 11 sierpnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Pogoń Szczecin pewnie pokonała wczoraj kaliski KKS. Fot. kkskalisz.pl

Pogoń Szczecin w 1/16 Pucharu Polski ograła KKS Kalisz 4:0. Z pucharem pożegnała się też Legia Warszawa.

Komplet kibiców oglądał wczorajsze spotkanie KKS Kalisz z Pogonią Szczecin na stadionie przy Wale Matejki. Po dobrych wcześniejszych występach kaliskich piłkarzy czekano na niespodziankę. Cudu jednak nie było. Pogoń, mimo że od pierwszych minut nie zagrała w najsilniejszym składzie, a na ławce rezerwowych znalazł się między innymi były reprezentant Polski Rafał Murawski od pierwszych minut narzuciła swój styl gry. Goście już na początku meczu mieli okazję do zdobycia gola, ale piłka trafiła w słupek bramki KKS-u.

Worek z bramkami rozwiązał w 14 min. Łukasz Zwoliński, a jedenaście minut później padł drugi gol dla Pogoni. KKS próbował atakować, ale goście szybko neutralizowali poczynania kaliszan na boisku. W drugiej połowie zespół z ekstraklasy kontrolował grę i strzelił jeszcze dwa gole. Mimo porażki wypada podkreślić, że KKS jeszcze nigdy nie zaszedł tak daleko w Pucharze Polski.

A w 1/16 PP sypnęło niespodziankami. Z pucharem pożegnał się mistrz Polski Legia Warszawa, a do dalejszej fazy rozgrywkowej awansowały dwa zespoły z III ligi: KSZO Ostrowiec i GKS Jastrzębie.

W najbliższą sobotę KKS zagra u siebie w meczu ligowym z Chemikiem Bydgoszcz.                                                                                           (jav)

KKS Kalisz – Pogoń Szczecin 0:4 (0:2)
    Bramki: 0:1 Łukasz Zwoliński 14. min, 0:2 Spas Delev 25. min, 0:3 Łukasz Zwoliński 50. min, 0:4 Gracjan Jaroch 88. min

Żółte kartki: Michał Grzesiek, Marcin Lis (KKS) oraz Sebastian Rudol (Pogoń)

KKS Kalisz: Jędrzej Dorynek – Marcin Tomaszewski, Damian Czech, Mateusz Gawlik, Łukasz Grabowski, Marcin Lis (60. Jakub Budrowski), Michał Grzesiek, Ivelin Kostov (74. Stayko Stoychev), Błażej Ciesielski (60. Przemysław Balcerzak), Konrad Chojnacki, Rafał Jankowski

Pogoń Szczecin: Dawid Kudła – Robert Obst, Sebastian Rudol, Jakub Czerwiński, Mateusz Lewandowski, Mateusz Matras, Jakub Piotrowski, Dawid Kort (63. Rafał Murawski), Spas Delev (46. Adam Gyurcso), Ricardo Nunes (77. Gracjan Jaroch), Łukasz Zwolinski

Sędzia: Łukasz Szczech oraz Michał Obukowicz, Jakub Wójcik, Paweł Malec (techiczny)