AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KOLARSTWO. Powitanie mistrzów. Szanse na medale w Tokio

DATA: 12 sierpnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Od lewej: wiceprezydent Artur Kijewski, Dawid Czubak, Szymon Krawczyk i trener Piotr Zaradny.

  W siedzibie Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego odbyło się spotkanie z medalistami tegorocznych torowych Mistrzostw Świata i Europy juniorów - Szymonem Krawczykiem oraz Dawidem Czubakiem.

  Szymon Krawczyk został mistrzem świata w szwajcarskim Aigle w wyścigu punktowym i triumfatorem w omnium podczas mistrzostw Europy we włoskim Montichiari. Dawid Czubak to z kolei złoty medalista Starego Kontynentu w wyścigu punktowym oraz srebrny na dystansie 1 kilometra. Oprócz tego obaj wraz z z reprezentacyjnymi kolegami, na co dzień występującymi w grudziądzkiej Stali, wywalczyli w Italii drugie miejsce w wyścigu drużynowym.

  Podczas uroczystego powitania w klubie prezes KTK Bogdan Jamroszczyk przypomniał medalistów Mistrzostw Europy i świata sprzed lat, a trener Piotr Zaradny wrócił wspomnieniami do czasów, gdy podjął się szkolenia juniorów młodszych, tworząc team, o którym głośno mówi się poza granicami kraju. Z kolei obecny na spotkaniu trener kadry i KTK Jacek Kasprzak wybiegł myślami w przyszłość, mówiąc o realnych szansach medalowych Szymona Krawczyka i Dawida Czubaka podczas kolejnych Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Nie zabrakło też wspólnych zdjęć z młodymi adeptami kolarstwa trenującymi w KTK Kalisz.

  Gratulacje zawodnikom i trenerom złożyli też wiceprezydent Miasta Kalisza Artur Kijewski, a w imieniu Marzeny Wodzińskiej, wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego, jej doradca Piotr Tomankiewicz.        (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.