RIO 2016. Marta popłynęła po olimpijski medal. Ma srebro!

DATA: 16 sierpnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Marta Walczykiewicz zdobyła srebrny medal w Rio. Fot. Internet.

Marta Walczykiewicz zdobyła srebrny medal olimpijski w kajakarskim sprincie!

Wychowanka KTW Kalisz pewnie wygrała wczoraj swoją eliminacyjną i półfinałową serię wyścigu na 200 metrów. W półfinale drugą na mecie Szwedkę Linneę Stensils wyprzedziła o ponad 0,5 sekundy. W dzisiejszym finale Walczykiewicz popłynęła kapitalnie. Lepsza od kaliszanki okazała się tylko główna faworytka do złota reprezentantka Nowej Zelandii, Lisa Carrington. Brązowy medal zdobyła z Azerbejdżanu Inna Osipenko-Rodomska.                                                                           (jav)