AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

AKCJA. Zadbaj o swoje serce. Bezpłatne badania w Galerii Amber

DATA: 17 sierpnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  21 sierpnia w Galerii Amber odbędzie się akcja ogólnopolskiej kampanii zdrowotnej „Zadbaj o swoje serce”.

  - W trakcie akcji każda osoba będzie mogła za darmo oraz bez konieczności posiadania skierowania skorzystać z szeregu badań profilaktycznych, takich jak EKG, sprawdzenie poziomu cholesterolu, glukozy, pomiar ciśnienia tętniczego, analiza składu ciała czy obliczenie wskaźnika BMI. Dużą wartością akcji, które organizujemy jest możliwość skonsultowania otrzymanych wyników z lekarzami, dietetykiem oraz trenerem personalnym - mówi Kamila Krzak, Manager Projektu z Telemedycyny Polskiej S.A. - Tylko od początku tego roku podczas akcji zostało przebadanych blisko 2000 osób, a przez 10 lat  trwania projektu w akcjach udział wzięło ponad 40 000 ludzi.

  W tegoroczną kampanię włączyła się między innymi firma VP Valeant Sp. z o.o., Sp. j. która jest głównym partnerem projektu, odpowiedzialna za promocję leku Cardiopirin,. W zakresie konsultacji dietetycznych akcje wspiera Naturhousea, o dobrą formę uczestników dba Technogym. Podczas eventu otwarcia projektu w warszawskich Złotych Tarasach swoje serca zbadali także Teresa Lipowska, Izabela Trojanowska, Mariola Bojarska-Ferenc oraz Ryszard Rembiszewski. - Od 10 lat podróżujemy po całej Polsce badając serca Polaków. Cieszymy się, że wspierają nas ludzie powszechnie znani społeczeństwu, jednak najwięcej satysfakcji i radości przynoszą słowa docenienia słyszane od uczestników akcji. Wiele osób, które czują się „dobrze” nie przywiązuje wagi do regularnej profilaktyki. Zdarza nam się, że podczas akcji wzywamy pogotowie, bo wyniki przeprowadzonych badań nie są dobre i zalecamy ich poszerzenie. Często też ludzie nie wiedzą, że mają podwyższony poziom cholesterolu, nie zdają sobie sprawy z konsekwencji braku działania w tym zakresie. Staramy się badać i edukować. Czujemy się odpowiedzialni za każdego uczestnika - dodaje Kamila Krzak.

  Bezpłatne badania lekarskie w ramach akcji ,,Zadbaj o swoje serce'' odbywać się będą w Galerii Amber w niedzielę, 21 sierpnia w godz. 10:00 - 18:00.  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.