AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SAMORZĄD. Platforma chce odwołania Kościelnego za nieudolność i zastój w inwestycjach

DATA: 25 sierpnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Dariusz Grodziński, Sławomir Chrzanowski i Eskan Darwich (fot.wkaliszu.pl)

  Platforma apeluje o odwołanie z funkcji wiceprezydenta Piotra Kościelnego. Powód? Opieszałość, zastój i nieudolność w prowadzeniu miejskich inwestycji.

  Radni PO już rok temu wnioskowali o odwołanie z funkcji Piotra Kościelnego, odpowiedzialnego za miejskie inwestycje. Ich zdaniem nie sprawdza się on na stanowisku wiceprezydenta, jest nieudolny, a miasto od dwóch lat przeżywa inwestycyjny zastój.

  Na 108 zaplanowanych na ten rok inwestycji, jak dotąd zrealizowano zaledwie 11.

  – Poszerzymy swój wniosek sprzed roku o dodatkowe argumenty i musi przyjść jakaś refleksja u prezydenta Grzegorza Sapińskiego - mówi Dariusz Grodziński. - Mamy nadzieję, ze wywoła to wreszcie jakąś reakcję, bo dojdziemy do końca kadencji z większymi stratami niż są teraz.

  Jak podkreśla Grodziński, wniosek miałby wymiar wyłącznie politycznnego apelu, ponieważ o swoich zastępcach decyduje jednoosobowo prezydent miasta. Może ich odwołać z dnia na dzień, bez konsultacji i opinii.

  Zdaniem radnych PO, niezadowolenie z indolencji Kościelnego wyrażają również jego koalicjanci.

  - Wszyscy koalicjanci są za odwołaniem wiceprezydenta Piotra Kościelnego. Są zawiedzeni. Trwają w koalicji, ale oceniają pracę wiceprezydenta negatywnie – dodaje Grodziński.

  Platforma zapowiedziała też złożenie kilku wniosków do przyszłorocznego budżetu miasta. Wśród nich: budowa wiepoziomowego parkingu w centrum miasta, uporządkowanie kwestii targowiska pod Teczą, remont kaliskich ulic oraz przebudowa starówki.

   – Na dzień dzisiejszy ten deptak jest pseudodeptakiem. To jest żart, żeby postawić 3 ławki i kilka donic z drzewkami i chwalić się, że mamy deptak w Kaliszu. To miejsce ma zachęcać zarówno kupców jak i mieszkańców, którzy będą chcieli z tego deptaka korzystać – mówi radny PO Eskan Darwich.

  Kolejny wniosek to zaprojektowanie i przebudowa nawierzchni Głównego Rynku. – Mamy obawy, gdyż w 2014 roku zabezpieczyliśmy w budżecie 4 mln zł na rewitalizację Miasta Kalisza i nic z tego nie zostało wykorzystane. W 2015 roku również została wyznaczona taka kwota. Możemy w ten sposób rolować pieniądze z roku na rok i mówić o dużej sumie pieniędzy na rewitalizację – dodaje Darwich.

  Wszystkie wnioski w formie interpelacji zostaną złożone na początku września.

  (mik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.