AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PO OLIMPIADZIE. Marta Walczykiewicz już w domu. Huczne powitanie na lotnisku

DATA: 27 sierpnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Marta Walczykiewicz, kaliska kajakarka, srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro już w Kaliszu.

  Na poznańskim lotnisku Ławica witała ją najbliższa rodzina, przyjaciele, przedstawiciele władz miasta i klubu, rzesza wiernych kibiców i licznie przybyli dziennikarze. Były powitalne transparenty, kwiaty, gratulacje i gromkie sto lat przy dźwiękach orkiestry

  Późna pora o jakiej kilkunastoosobowa reprezentacja Polski w kajakarstwie klasycznym wylądowała na lotnisku Ławica, dla licznie przybyłych kibiców oczekujących w hali przylotów nie stanowiła żadnej przeszkody. Uzbrojeni w transparenty i bukiety kwiatów
  z niecierpliwością oczekiwali na naszych utytułowanych sportowców.
  Reprezentacji z Kalisza trudno było nie zauważyć i nie usłyszeć. Okazałe powitalne banery przygotowane przez Miasto, KTW, najbliższych i przyjaciół Marty Walczykiewicz, a przede wszystkim przyodziana w narodowe barwy orkiestra dęta wzbudziły uzasadnione zainteresowanie.

  Muzycy OSP z Iwanowic i Godziesz Wielkich pod dyrekcją Marka Kubery sprawili, nie tylko naszej wicemistrzyni, sporą niespodziankę. Było uroczyście, wzruszająco i głośno. Słowem powitanie godne sukcesu, jakiego w kaliskim sporcie jeszcze nie było.

  A na twarzy naszej wicemistrzyni? Zaskoczenie i radość                   
  - To co się dzieje przerosło moje oczekiwania. Nie spodziewałam się delegacji z klubu, miasta, nie mówiąc o orkiestrze – mówiła tuż po przylocie Marta Walczykiewicz. - Jestem niezmiernie dumna, że zdobyłam ten medal dla Kalisza. Od dziecka powtarzałam, że moim marzeniem jest zdobyć medal olimpijski dla swojego miasta. Chciałabym też podziękować wszystkim mieszkańcom Kalisza, którzy zawsze byli ze mną, którzy we mnie wierzyli do końca. Mam nadzieję, że będą ze mną dalej, bo nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa. Ten najlepszyi najważniejszy bieg dopiero przede mną – dodała nasza wicemistrzyni, a znając jej upór i sportowy pazur, można się spodziewać, że jeszcze nie raz dostarczy nam powodów do radości i dumy.     

  Martę Walczykiewicz, a także Beatę Mikołajczyk i Karolinę Naję, brązowe medalistki igrzysk w Rio  w wyścigu K-2 na 500 metrów, wspólnie ze sztabem trenerskim, witali na lotnisku w Poznaniu przedstawiciele Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Związku Kajakowego, Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego i Urzędu Miasta w Kaliszu.


  Karina Zachara

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.