AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

REKREACJA. Rekordowy Bieg Piastowski

DATA: 29 sierpnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Aleksander Kazimirow wśród mężczyzn i Katarzyna Werner w kategorii kobiet to triumfatorzy jedenastej edycji Biegu Piastowskiego.

  Na starcie wyścigu głównego stanęło blisko 130 zawodników. Malowniczą trasą rowerową wzdłuż Prosny pobiegli zarówno wytrawni biegacze, jak i zupełni amatorzy. Dorośli i dzieci.


  Palące słońce po raz kolejny nie zniechęciło miłośników biegania na świeżym powietrzu, a frekwencja na starcie jedynie potwierdziła, że mający już jedenastoletnią historię Bieg Piastowski z roku na rok zyskuje na popularności. Na listach startowych – biegu głównego i biegów dla dzieci - znalazła się rekordowa liczba, 186 zawodników.
  W biegu głównym na dystansie 5 kilometrów, malowniczą trasę wzdłuż ścieżki rowerowej nabrzeżem Prosny, pokonało 128 zawodników: 96 mężczyzn i 32 kobiety. Pół godziny wcześniej wystartowali młodsi kaliszanie.

  Maluchy miały do pokonania 100 m, nieco starsi odcinek o długości 500 metrów. Tych ścigało się 58 -  32 dziewczynki i 26 chłopców i to właśnie w nich bieg wzbudził największe emocje i dostarczył najwięcej radości. Wszyscy szczęśliwie dobiegli do mety gorąco dopingowani przez rodziców i dziadków - najwierniejszych kibiców. 


  W biegi głównym, w rywalizacji mężczyzn zwyciężył Aleksander Kazimirow z Ukrainy, który pięciokilometrową trasę pokonał w czasie 16.21. Tuż za nimi uplasowali się Krzysztof Filar oraz Mateusz Grajek. Wśród pań najlepszą okazała się Katarzyna Werner, obok której na podium stanęły: Ola Kazimirowa i Justyna Krawczyk.   


  Z kolei w biegu dzieci na 500 m I miejsce wśród chłopców zajął Jakub Zachara, drugi był Mateusz Olszyna, a trzeci Adam Zawierski.

  Wśród dziewcząt  triumfowała Patrycja Perskawiec, drugie miejsce zajęła Julia Krzyżanowska, a trzecie Klaudia Antkowiak.  


  Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale. Były też wyróżnienia indywidulane. 9-letni Alex Prowse, któremu przez niefortunny upadek nie powiódł się bieg dla dzieci, z powodzeniem przebiegł całą trasę dla dorosłych, zyskując uznanie w oczach organizatorów i uczestników imprezy.

  Specjalny  puchar trafił też do rąk Zofii Bydałek, reprezentującej Instytut Zdrowia i Urody YASUMI, która nie tylko dzielnie poradziła sobie z trasą biegową, ale też dzięki której zawodnicy obdarowani zostali cennymi upominkami.    

                     
  Jak co roku – dzięki zaangażowaniu organizatorów imprezy: Rady Osiedla Rypinek, z jej przewodniczącym Danielem Kaparukiem, Stanisława Paraczyńskiego, kaliskiego radnego i znanego społecznika oraz Andrzeja Jabłońskiego, nestora kaliskich biegaczy, który jak co roku objął imprezę honorowym patronatem, wśród wszystkich uczestników rozlosowano kilkadziesiąt nagród - niespodzianek.
  Nie zabrakło też wspólnego grillowania i kącika ze smakołykami. Było na słodko – przepyszne drożdżowe ciasto i po staropolsku - chleb ze smalcem własnego wyrobu i kiszone ogórki, które tradycyjnie serwowała Piekarnia Stanisława Paraczyńskiego. Organizację biegu jak co roku wsparło też Miasto Kalisz.

  Karina Zachara

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.