AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PO OLIMPIADZIE. Kalisz przywitał swoją Mistrzynię

DATA: 31 sierpnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Na Głównym Rynku odbyło się oficjalne powitanie Marty Walczykiewicz, wicemistrzyni olimpijskiej w kajakarstwie, na dystansie 200 metrów.

  Powitanie rozpoczęło się uroczystym korowodem, w którym kajakarka, wraz z rodziną, w asyście policji, straży miejskiej i motocyklistów przejechała ulicami miasta.

  - Witam w imieniu wszystkich kibiców i wszystkich kaliszan srebrną medalistkę igrzysk w Rio, Martę Walczykiewicz - mówił prezydent Grzegorz Sapiński. - Chcę w imieniu nas wszystkich, podziękować za ten największy prezent, jaki mogliśmy sobie wymarzyć - medal olimpijski, pierwszy w historii Kalisza.

   Szczególne gratulacje trafiły także na ręce trenera, a jednocześnie ojca Marty Walczykiewicz. - Proszę przyjąć serdeczne gratulacje z okazji wspaniałego sukcesu córki - powiedział włodarz miasta. - Nie byłoby sukcesu Marty bez takiego trenera i ojca - podsumował prezydent.

  Marta Walczykiewicz, nie ukrywając wzruszenia, podziękowała wszystkim za tak miłe powitanie. - Chciałam oficjalnie wszystkim podziękować - mówiła kajakarka. - Dziękuję rodzicom i rodzinie, władzom Miasta, Radzie Miejskiej Kalisza i wszystkim mieszkańcom naszego miasta za to, że zawsze przy mnie byliście, wspieraliście i mam nadzieję, że będziecie ze mną do końca mojej kariery.

  Wicemistrzyni olimpijska oraz trener Kaliskiego Towarzystwa Kajakarskiego otrzymali z rąk prezydenta nagrody pieniężne.

  Spotkanie było okazją do wspólnych pamiątkowych zdjęć z Martą Walczykiewicz oraz autografów od medalistki dla wszystkich kibiców

  Po oficjalnym powitaniu w kaliskim ratuszu odbyła się konferencja prasowa z udziałem mistrzyni. Marta Walczykiewicz rozmawiała z
  prezydentem Grzegorzem Sapińskim i dziennikarzami o najważniejszych chwilach igrzysk, o emocjach towarzyszących zawodom i radości ze zdobytego medalu.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.