PIŁKA RĘCZNA. MKS przegrywa na wyjeździe. Czas na Końskie.

DATA: 3 października 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    W meczu z Piekarami Śląskimi Bartłomiej Jaszka zdobył trzy bramki, fot. Karina Zachara

W sobotę, na wyjeździe MKS Kalisz uległ Olimpii MEDEX Piekary Śląskie 26:29. W środę kaliskich szczypiornistów czeka kolejny pojedynek, w hali Arena zmierzą się z KSSPR Końskie.

Drugi wyjazd i druga przegrana. Szczypiornistom kaliskiego MKS-u znów nie udało się wygrać na parkiecie rywala. Tym razem przed własną publicznością lepsza od podopiecznych Bartłomieja Jaszki i Pawła Ruska okazała  się ekipa z Piekar Śląskich. Dla gości mecz układał się pomyślnie tylko przez pierwszych kilka minut. Mimo iż pierwsza połowa była dość wyrównana to po 30 minutach gry kaliszanie przegrywali 13:15. W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Ostatecznie MKS Kalisz przegrał z Olimpią MEDEX Piekary Śląskie 26:29. Po czterech kolejkach, z 4 punktami kaliscy szczypiorniści w tabeli I ligi grupy B zajmują 10 miejsce.

Kolejnym ligowym rywalem MKS-u Kalisz będzie drużyna KSSPR Końskie. To spotkanie rozegrane zostanie w hali Arena w środę, 5 października. Początek meczu o godz. 18.00.                                     Marta Kałużna

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie - MKS Kalisz 29:26 (15:13)

Olimpia: Kot, Zemelka - Płonka 6, Gogola 6, Chromy 4, Rosół 4, Fidyt 3, Kepmys 3, Miłek 2, Parzonka 1, Czapla, Cieślik, Ludyga, Kotalczyk, Jaksik.

MKS: Jarosz, Marciniak, Adamczyk - Drej 8, Bałwas 3, Bożek 3, Jaszka 3, Sieg 3, Adamski 2, Galewski 2, Mosiołek 1, Misiejuk 1, Czerwiński 1, Kobusiński, Książek, Gomółka.