PIŁKA NOŻNA. Wykonali plan. KKS z awansem

DATA: 6 października 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Kaliszanie zagrają w kolejnej rundzie Pucharu Polski. Fot: kkskalisz.pl

KKS pokonał w środowym spotkaniu Pucharu Polski KS Opatówek. Sprawdź inne wyniki.

Goście zagrali w pucharowym spotkaniu w mocno zmienionym zestawieniu, gdyż trener Piotr Morawski dał odpocząć m.in. Ivelinowi Kostovovi, Rafałowi Jankowskiemu, Joshowi Balogunowi czy Łukaszowi Grabowskiemu. Wszyscy oni szykowani są na niedzielny derbowy mecz ligowy z Jarotą Jarocin. W meczu z KS Opatówek kaliszanie objęli prowadzenie w 33. minucie, kiedy to Przemysław Balcerzak strzałem głową pokonał Jacka Kuświka. Siedem minut później było już 2:0 dla gości a kapitalnym strzałem przy samym słupku popisał się Konrad Chojnacki. W drugiej połowie KKS kontrolował grę, ale to gospodarze mogli pod koniec spotkania strzelić honorowego gola. Zabrakło im jednak precyzji.

W niedzielę o godz. 15.30 KKS zagra na Wale Matejki w 10. kolejce III ligi z Jarotą Jarocin.                                                                                            (jav)

KS Opatówek - KKS Kalisz 0:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Przemysław Balcerzak 33. min, 0:2 Konrad Chojnacki 40. min.
    KS Opatówek: Jacek Kuświk - Dawid Dobroszczyk, Szymon Janik, Piotr Skotowski, Dawid Gałczyński, Mateusz Spychalski, Dominik Tomczyński, Patryk Tokarek, Patryk Tomczyński, Konrad Helt, Marcin Młynek.

KKS Kalisz: Bartłomiej Folc - Marcin Tomaszewski, Mateusz Gawlik, Damian Czech (46. Dominik Domagalski), Stayko Stoychev (53. Jakub Machlański), Przemysław Balcerzak, Jakub Budrowski, Marcin Lis, Konrad Chojnacki (46. Szymon Pacholski), Błażej Ciesielski, Mateusz Stefaniak.

Żółte kartki: Mateusz Stefaniak (KKS Kalisz).
    Czerwona kartka: Mateusz Stefaniak (KKS Kalisz, 89. min, druga żółta).