AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

NA DROGACH. Policjanci wlepili prawie 200 mandatów

DATA: 10 października 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  W miniony weekend policjanci z Kalisza i Ostrowa prowadzili wspólną akcję drogową.

  Dwudniowe działania „Bezpieczne Powiaty” przeprowadzono 7 i 8 października br. W piątek wspólne patrole funkcjonariuszy z obu jednostek pojawiły się na terenie Kalisza. W sobotę akcję kontynuowano na terenie powiatu ostrowskiego. Łącznie w akcji wzięło udział ponad 60 funkcjonariuszy ruchu drogowego.

  Podczas działań skontrolowano 258 pojazdów. Funkcjonariusze nałożyli 182 mandaty karne, w tym, aż w 91 przypadkach za przekroczenie dozwolonej prędkości. Zatrzymano ponad 15 dowodów rejestracyjnych w związku ze złym stanem technicznym pojazdów oraz brakiem aktualnych badań technicznych. Przebadano trzeźwość ponad 1000 kierowców. Funkcjonariusze ujawnili 6 osób, które wsiadły za kierownice swoich pojazdów pod wpływem alkoholu. Zatrzymano 5 praw jazdy w tym jedno za przekroczenie dopuszczanej prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym.

  W ramach działań „Bezpieczne Powiaty” funkcjonariusze sprawdzali również jak zachowują się piesi poruszający się po drogach, gdyż najczęściej do wypadków z ich udziałem dochodzi na oznakowanych przejściach, w rejonie skrzyżowania i przystanków. Szczególną uwagę zwracano na używanie przez niechronionych użytkowników dróg elementów odblaskowych.

  Do wszystkich uczestników ruchu drogowego apelujemy o ostrożność oraz stosowanie się do obowiązujących zasad i przepisów. Pamiętajmy, że żadne policyjne działania nie odniosą oczekiwanych efektów, jeżeli uczestnicy ruchu drogowego nie zrozumieją, że najdotkliwszą konsekwencją łamania przepisów, nie jest kara finansowa w postaci nałożonego mandatu karnego. Najtragiczniejszym skutkiem nieprzestrzegania przepisów może być wypadek drogowy i związana z nim dramat jego uczestników.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.