SIATKÓWKA. Horror w Arenie. Pierwsza wygrana siatkarek

DATA: 13 października 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Radość kaliszanek po wygraniu meczu. Fot. Karina Zachara.

Pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach I ligi w tym sezonie odniosły siatkarki MKS Calisia.

Kaliszanki wczoraj pokonały u siebie zespół AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice 3:2. To był trwający ponad dwie i pół godziny horror, a obecni w hali Arena kibice dostali potężną dawkę emocji. I dobrze bo debiutujące przed własną publicznością kaliszanki pokazały, że po dwóch pierwszych porażkach w lidze stać je na zwycięstwa.

Gospodynie przegrały pierwszego seta do 25:27, ale w dwóch kolejnych okazały się lepsze wygrywając 25:23 i 25:21. W czwartej partii lepsze okazały się siatkarki z Gliwic, ale tie-break lepiej rozstrzygnęły na swoją korzyść miejscowe, zwyciężając na przewagi 21:19. - To był mecz walki o każdą piłkę, może z wyjątkiem czwartego seta, który nam po prostu uciekł - mówi trener kaliskiego zespołu Daniel Przybylski. - Dziewczyny zostawiły na parkiecie kawał serca. Jestem dumny z całego zespołu i z każdej z nich osobno. Ogromnie nas cieszą te pierwsze dwa punkty, zwłaszcza, że zostały zdobyte na własnym parkiecie, przed własną publicznością. Cieszę się, że kibice dopisali i mam nadzieję, że z meczu na mecz będzie ich coraz więcej. - Takiego spotkania, z takim wynikiem w tie-breaku, dawno nie grałam. Myślę, że dla każdej z nas, niezależnie od tego ile lat gramy, było to duże przeżycie. Przeciwniczki zagrały z dużym spokojem, czego u nas, zwłaszcza w czwartym secie, brakowało. Wiedziałyśmy co grają, taktycznie byłyśmy ustawione, a mimo to nie do końca realizowałyśmy nasze założenia. Jestem bardzo dumna z całej drużyny, bo to było zespołowe zwycięstwo - dodała Hanna Łukasiewicz, kapitan kaliskiego zespołu.

W następnej, 4. kolejce I ligi siatkarki MKS Calisia zagrają na wyjeździe z AZS-em Opole, a do kaliskiej Areny powrócą 22 października. Wtedy to zmierzą się z WTS Solna Wieliczka. (jav)

MKS Calisia Kalisz – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:2 (25:27, 25:23, 25:21, 13:25, 21:19)
    MKS: Łysiak, Grzanka, Drewniak, Grobys, Łukasiewicz, Isailović, Kuehn-Jarek (l), Głowiak, Paluszczak, Karpińska, Makowska.
    AZS: Toborek, Gutkowska, Stachowicz, Shapoval, Grzechnik, Szczepańska, Bąkowska (l), Wasiak, Tracz.

Fot: dzięki uprzejmości Kariny Zachary.