AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MMA. 7 medali Tornado Kalisz na Mistrzostwach Wielkopolski

DATA: 17 października 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Drużyna Tornado Kalisz z trenerem Marcinem Małeckim

  7 medali przywieźli z Mistrzostw Wielkopolski w amatorskim MMA i Jiu Jitsu zawodnicy Tornado Kalisz

  W sobotę, 15 paźdzernika w Poznaniu odbyły się zawody amatorskiej Ligi MMA (ALMMA), w ramach której rozegrano Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w amatorskim MMA oraz Brazylijskim Jiu Jitsu. Zawodnicy Tornado Kalisz MMA zdobyli w całym turnieju aż 7 medali. 4 złote, 2 srebrne i jeden brązowy.

  Mistrzem Wielkopolski w najbardziej prestiżowej kategorii Full Contact MMA seniorów, kategoria wagowa do 77 kg został tegoroczny kaliski maturzysta i jednocześnie triumfator czerwcowego Pucharu Polski w amatorskim MMA – Grzegorz Dopieralski z Tornado Kalisz. Finał wygrał pokonując przed czasem - już na początku 1 rundy - pochodzącego z Konina, ale trenującego na co dzień w Warszawie, Adama Kacza z Nastula Team. - W tej walce sędzia musiał przerwać walkę po nawałnicy ciosów pod siatką, na które przeciwnik Grzegorza już nie odpowiadał - mówi Marcin Małecki, trener sekcji MMA Tornado Kalisz. - Grzegorz wygrał przez nokaut techniczny.

  Kaliszanin wystąpił później także w walkach turniejowych formuły OFS MMA. Formuła OFS oznacza „Octagon Fighting Sensation”, w której zawodnicy walczą w tzw. klatce (oktagon) na zasadach zbliżonych do zawodowego MMA, jednakże nie są tu dozwolone ciosy na głowę kiedy walka przejdzie do w parteru. - Tutaj pomimo zmęczenia poprzednimi walkami zajął 3 miejsce zdobywając brązowy medal - dodaje Małecki.

  Jan Kaźmierczak zdobył dwa złote medale dla Kalisza w Brazylijskim Jiu Jitsu seniorów w kategoriach do 93 kg i Open. - Janek wszystkie swoje pojedynki na macie wygrał albo wyraźnie na punkty albo przed czasem poddając swoich przeciwnków - twierdzi Małecki. Debiutujący na zawodach 17-letni Kornel Wuczkowski zdobył złoto i srebro w BJJ juniorów w kat. 77 kg. - Kornel walczył też z powodzeniem w MMA juniorów, minimalnie przegrywając na punkty walkę o brąz i ostatecznie zajmując w tym najbardziej wymagających ze sportów walki czwarte miejsce - dodaje instruktor MMA Tornado Kalisz.

  Świetnie zaprezentował się także 14-letni Bartek Śmietański zdobywając srebrny medal Mistrzostw Wielkopolski w BJJ kadetów w kat. do 66 kg. Podobnie jak Kornel, Bartek też był debiutantem w takiej imprezie.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.