AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SIATKÓWKA. Znów pięć setów w meczu Calisii

DATA: 17 października 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Siatkarki MKS Calisia i trener Przybylski mogli cieszyć się z drugiej wygranej w I lidze. Fot: Karina Zachara.
  Siatkarki MKS Calisia odniosły drugie zwycięstwo w tym sezonie w I lidze.

  Kaliszanki, po niedawnym zwycięstwie z AZS-em Politechniką Śląską Gliwice 3:2, znów wygrały po pięciosetowym boju. W sobotę Calisia pokonała na wyjeździe AZS Opole 3:2. Podopieczne trenera Daniela Przybylskiego przegrały wprawdzie pierwszą partę do 15, ale w kolejnej partii skutecznie powalczyły. Ta odsłona spotkania należała do kaliszanek, które wygrały ją 25:18, m.in. dzięki świetnej serii zagrywek Hanny Łukasiewicz. Trzeci set znów należał do drużyny znad Odry. Niestety, dla siatkarek Calisii była to przegrana na własne życzenie, bo przez liczne błędy własne, bez walki podarowały przeciwniczkom kilkanaście punktów.

  W czwartym secie znów w kaliskich szeregach nastąpiła metamorfoza, co potwierdziła wygrana 25:16, dająca remis i zapowiedź tie breaka. W końcówce tej decydującej partii nasze siatkarki przegrywały już 11:12, ale kaliszanki udowodniły, że z nie takich opresji potrafią wyjść obronną ręką. Cztery kolejne, skuteczne akcje załatwiły sprawę, dając triumf Calisii w całym meczu 3:2 i awans na ósme miejsce w tabeli I ligi. - Gdyby nie własne błędy, nasz zespół mógłby pokusić się o zwycięstwo z kompletem punktów - powiedział trener Daniel Przybylski. - Pomimo tego ogromnie cieszymy się z pierwszego sukcesu na wyjeździe. Na wyróżnienie zasługują wszystkie nasze zawodniczki, które w pełni zmotywowane wyszły na parkiet, a szczególnie Ivana Isailović, najskuteczniej punktująca w całym meczu.

  W najbliższą sobotę siatkarki MKS Calisia Kalisz podejmować będą zespół z czołówki tabeli I ligi WTS Solna Wieliczka. Mecz rozpocznie się w Arenie o godz. 16.00.                                                                                             (jav)   


  AZS Politechniki Opolskiej - MKS Calisia Kalisz 2:3 (25:15, 18:25, 25:22, 16:25, 12:15)
  MKS Calisia Kalisz: Ivana Isailović, Marta Grzanka, Maja Łysiak, Katarzyna Drewniak, Sylwia Grobys, Hanna Łukasiewicz oraz Marta Kuehn-Jarek (l), Magdalena Karpińska.

   

  Wyniki pozostałych spotkań 4. kolejki I ligi
  SMS PZPS Szczyrk - AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0 (25:18, 25:17, 25:12)
  WTS Solna Wieliczka - Proxima Kraków 3:0 (25:20, 25:22, 25:19)
  NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - Sokołów SA Nike Węgrów 0:3 (19:25, 16:25, 23:25)
  Wisła Warszawa - PZPS Chemik Police 3:0 (25:18, 25:15, 25:19)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.