AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. MKS gra puchar z Ostrovią. W końcu.

DATA: 25 października 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Podopieczni Bartłomieja Jaszki (zdj.) i Pawła Ruska w wojewódzkich eliminacjach Pucharu Polski zmierzą się KPR Ostrovią, fot.Karina Zachara

  Nie na czwartek, a na wtorek 25 października został przełożony derbowy mecz w Pucharze Polski MKS-u Kalisz z Ostrovią Ostrów. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.30.

  W tym sezonie obie drużyny rywalizowały już ze sobą w pierwszoligowych rozgrywkach. W spotkaniu, które we wrześniu odbyło się w hali Arena lepsi byli szczypiorniści z Kalisz. Jednak bez względu na to w jakich rozgrywkach rywalizują ze sobą zespoły z Kalisz i Ostrowa, derbowe mecze zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem i towarzyszą im szczególne emocje.

  Pucharowe spotkanie pomiędzy MKS-em Kalisz a KPR Ostrovia miało się pierwotnie odbyć wczoraj. Potem przełożono je na dziś, ale w czwartek się nie odbędzie. Ostateczny termin to 25 października - godz. 18.30. Powodem przełożenia termin meczu jest udział zawodnika Ostrovii, Mateusza Foterki, w zgrupowaniu kadry narodowej juniorów.

  Obok MKS-u Kalisz, w składającej się z trzech etapów rywalizacji w Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim uczestniczą też KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski, MKS Nielba Wągrowiec, WKS Grunwald Poznań, MKS Real Astromal Leszno, UKS Spartakus Buk, KS Szczypiorniak Gniezno. W pierwszej rundzie rozgrywek udział brały dwie drużyny. Lepszy w tej parze okazał się UKS Spartakus Buk, który pokonał Szczypiorniaka Gniezno 27:25 i tym samym awansował on do kolejnej fazy rozgrywek.

  Do tej pory rozegrano także dwa z trzech spotkań drugiej rundy wojewódzkich eliminacji Pucharu Polski. Udział w turnieju finałowym zapewniły już sobie WKS Grunwald Poznań oraz Real Astromal Leszno. W drugiej rundzie tych rozgrywek drużyna z Poznania pokonała Nielbę Wągrowiec 28:20, natomiast Real Astromal Leszno odniósł wysokie zwycięstwo nad UKS-em Spartakus Buk 37:20. Ostatniego finalistę wyłoni pojedynek między MKS-em Kalisz a KPR Ostrowią.            Marta Kałużna    

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.