KOSZYKÓWKA. I znów porażka. Fatalna IV kwarta

DATA: 2 listopada 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Koszykarze KKS-u ponieśli kolejną wyjazdową porażkę w tym sezonie. Fot. Karina Zachara.

Kolejnej porażki na wyjeździe doznali w tym sezonie koszykarze KKS Drogbruk Kalisz. Tym razem kaliszanie przegrali z zespołem Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie.

Dla kaliszan była to już piąta porażka w tym sezonie i piąta w obcej hali. Po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili 18:11, ale w drugiej i trzeciej odsłonie kakaesiacy odrobili straty. Po trzech kwartach to goście wygrywali dwoma punktami 56:54. Co z tego gdy w czwartej kwarcie gospodarze narzucili kaliszanom swój rytm gry i zdecydowanie wygrali ostatnią odsłonę 27:13, a całe spotkanie 81:69.

KKS nie ma w tym roku szczęścia do meczów wyjazdowych, a już w najbliższą sobotę 5 listopada zagra znów na wyjeździe. Tym razem z ekipą Röben Gimbasket Wrocław. Potem czekają go dwa spotkania u siebie z Sudetami Jelenia Góra i Sokołem Międzychód.                                    (jav)

Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie – KKS Drogbruk Kalisz 81:69 (18:11, 18:21, 18:24, 27:13)

Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie: Wojciech Suprun (15), Łukasz Malinowski (13, 3×3), Grzegorz Kruk (12, 2×3), Bartosz Zubik (11), Tomasz Giniewski (8), Robert Cieśla (7, 1×3), Sławomir Dźwilewski (7, 1×3), Łukasz Bartnicki (4), Piotr Magdziarz (2), Karol Cidyło (2), Sebastian Beluch.

KKS Energa Drogbruk Kalisz: Artur Mrówczyński (15, 2×3), Jakub Kołodziej (14, 2×3), Łukasz Wojciechowski (12, 2×3), Tobiasz Kol (14), Przemysław Galewski (10), Tomasz Bartkowski (2).