AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POLICJA. Akcja Znicz. Zatrzymali 14 pijanych kierowców

DATA: 3 listopada 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Podczas akcji ''Znicz'' kaliscy policjanci kierowali ruchem w rejonie cmentarzy. Fot. KMP w Kaliszu.

  Zakończyła się akcja „Znicz 2016” na drogach miasta i powiatu kaliskiego. 

  Od 28 października do 2 listopada funkcjonariusze zatrzymali 14 osób, które wsiadły za kierownicę swoich pojazdów pod wpływem alkoholu. W trakcie działań na drogach miasta i powiatu kaliskiego doszło do 47 kolizji oraz jednego wypadku drogowego, podczas którego dwie osoby odniosły obrażenia.

  Do najpoważniejszego zdarzenia drogowego doszło we wtorek, 1 listopada na skrzyżowaniu dróg w miejscowości Skarszew. - Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca golfem, 27-letnia kobieta, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem osobowym marki seat, który znajdował się na drodze z pierwszeństwem przejazdu - mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy KMP w Kaliszu. - W wyniku zderzenia pojazdów dwie osoby podróżujące seatem trafiły do kaliskiego szpitala.

  Akcja "Znicz ” to co roku czas wytężonej pracy wszystkich policjantów. Ze względu na nasilony ruch na drogach, w tym okresie szczególnie dużo zadań przypada funkcjonariuszom drogówki. Aby zadbać o bezpieczeństwo podróżujących, policjanci byli obecni nie tylko w rejonach cmentarzy, ale również monitorowali sytuację na głównych trasach wylotowych i wlotowych do Kalisza. Głównym celem ich działań było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, a także utrzymanie płynności na głównych ciągach komunikacyjnych.  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.