AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

EDUKACJA. Piotr Pasik nauczycielem roku w Wielkopolsce

DATA: 3 listopada 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Piotr Pasik (w środku) otrzymał tytuł najlepszego nauczyciela Wielkopolski w 2016 r. Fot. Starostwo Powiatowe w Kaliszu.

  Piotr Pasik, Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie otrzymał tytuł Wielkopolskiego Nauczyciela Roku 2016.

  Uroczystość przyznania wyróżnienia odbyła się w Akademii Muzycznej w Poznaniu, a zorganizował ją Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, by nagrodzić najlepsze szkoły i wyróżniających się w pracy zawodowej nauczycieli i dyrektorów z Wielkopolski. Jednym z punktów ceremonii było rozstrzygnięcie prestiżowego konkursu o tytuł Wielkopolskiego Nauczyciela Roku 2016, któremu przyświecała idea uhonorowania nauczycieli wyróżniających się w pracy entuzjazmem i pasją, kształcących i wychowujących dzieci i młodzież poprzez rozwijanie u nich poczucia odpowiedzialności, miłości ojczyzny oraz poszanowania dla polskiego dziedzictwa kulturowego, pielęgnujących patriotyzm regionalny, wspierających rozwój talentów i zainteresowań uczniów. - Dobry nauczyciel to ten, który nie wtłacza, a wyzwala, nie ciągnie, a wznosi, nie ugniata, a kształtuje, nie dyktuje, a uczy, nie żąda, a zapytuje - zacytowała słowa filozofa Jana Legowicza Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, tuż przed wręczeniem nagród i wyróżnień. 

  Odbierając nagrodę i zaszczytny tytuł Wielkopolskiego Nauczyciela Roku, Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie Piotr Pasik nawiązał do symboliki otrzymanej statuetki, przedstawiającej dłoń, owiniętą laurem i trzymającą diament - symbol ucznia, który jest w rękach nauczyciela. Nagrodę zadedykował swoim uczniom, podkreślając, że młodzież, którą uczy, jest dla niego najważniejsza. Dodał jednocześnie, że oczywiście są jeszcze nauczyciele, bez których nie byłoby tego wyróżnienia. 

  To nie pierwszy sukces Piotra Pasika, który jest kreatywnym nauczycielem i charyzmatycznym dyrektorem, niezmiernie zaangażowanym w rozwój szkoły. Świadczy o tym m.in. otrzymany w 2015 roku Certyfikat Wiarygodna Szkoła dla Technikum nr 1 im. ks. Wacława Blizińskiego w Liskowie, które dołączyło do elitarnego grona najlepszych placówek oświatowych w Polsce.                                                                                                                  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.