PIŁKA RĘCZNA. Puchar dla MKS-u!

DATA: 7 listopada 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Radosny powrót kaliskich szczypiornistów z finałowego wojewódzkiego Pucharu Polski. Fot. Michał Czerwiński.

Szczypiorniści MKS-u zdobyli wielkopolski Puchar Polski.

Udział w turnieju w Lesznie ekipa kaliskich szczypiornistów rozpoczęła od potyczki z WKS-em Grunwald Poznań. Pierwsza odsłona spotkania miała bardzo wyrównany przebieg, a do przerwy był remis 12:12. Po powrocie na parkiet kaliszanie zaczęli zyskiwać coraz większą przewagę nad rywalem i ostatecznie wygrali 28:21. Wcześniej Grunwald Poznań uległ gospodarzowi rozgrywek zespołowi Realu Astromal Leszno i to właśnie z tą ekipą podopieczni Bartłomieja Jaszki mieli powalczyć w bezpośrednim spotkaniu o wielkopolski Puchar Polski. Mecz był bardzo zacięty, a goście do przerwy wygrywali 13:12. W końcówce MKS odskoczył rywalom na 3-4 bramki i prowadzenia już nie oddał, wygrywając cały mecz 23:20.

Kaliszanie nie tylko zdobyli wojewódzki Puchar Polski, ale też awansowali do rozgrywek centralnych. Mogą w nich trafić na jedną z klasowych drużyn występujących w ekstraklasie.                                                                (jav)

Fot: Michał Czerwiński.