SIATKÓWKA (FOTO). Przerwana seria. Wisła za mocna

DATA: 7 listopada 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Siatkarki MKS Calisia nie sprostały w niedzielę Wiśle Warszawa. Fot. Karina Zachara.

Siatkarkom Calisii MKS nie udało się sprawić niespodzianki w meczu z liderem I ligi Wisłą Warszawa.

Wisła to w tym sezonie zdecydowanie najmocniejszy zespół w I lidze siatkarek. W siedmiu rozegranych spotkaniach warszawianki zdobyły komplet 21 punktów, tracąc tylko trzy sety. Calisia po słabym początku rozgrywek złapała wiatr w żagle i do spotkania z Wisłą wygrała cztery ligowe pojedynki z rzędu. Warszawianki okazały się jednak za mocne dla beniaminka I ligi. Mimo to, kaliszanki przystąpiły do spotkania z liderem bez żadnych kompleksów i w pierwszej partii prowadziły 6:1 i 16:11. To podrażniło siatkarki ze stolicy, które wzięły się do odrabiania strat i doprowadziły do wyrównania 18:18. Końcówkę lepiej rozegrała Wisła, która zwyciężyła 25:21.

W drugiej partii Wisła objęła prowadzenie 18:14 i czteropunktową przewagę utrzymała do końca seta. W trzeciej partii przyjezdne dominowały na parkiecie. Od stanu 12:10 warszawianki zaczęły seryjnie zdobywać punkty i pierwszego meczbola miały przy stanie 24:13. Siatkarkom Calisii udało się wówczas wybronić kilka piłek meczowych, ale na odrobienie strat nie starczyło im sił. Wisła wygrała trzeciego seta 25:18, a całe spotkanie 3:0. - Wiedzieliśmy, że będzie bardzo ciężko, ale przystąpiliśmy do tego spotkania bardzo mocno zmotywowani - powiedział Daniel Przybylski, trener siatkarek MKS Calisia Kalisz. - W pierwszych dwóch setach byliśmy blisko, uciekały nam same końcówki. W trzecim było już troszeczkę gorzej, ale myślę, że wstydu nie przynieśliśmy. Robimy wszystko, żeby wygrywać i zapełniać halę, co było widać w niedzielę, bo na trybunach zasiadło naprawdę sporo kibiców. Wszystkim dziękujemy i zapraszamy na nasze kolejne mecze.

Beniaminek I ligi swoją postawą w dotychczasowych spotkaniach zasłużył na pochwałę. Kaliszanki w siedmiu rozegranych meczach odniosły trzy zwycięstwa i poniosły trzy porażki. W tabeli I ligi zajmują siódme miejsce na dwanaście występujących drużyn. W najbliższą sobotę, 12 listopada siatkarki Calisii zmierzą się na wyjeździe z Jokerem Świecie, który jest wiceliderem tabeli. Z tym zespołem kaliszanki zagrają też w tym tygodniu w Pucharze Polski.                                                                                                          (jav)

MKS Calisia Kalisz – Wisła Warszawa 0:3 (21:25, 21:25, 18:25)
    MKS: Grzanka, Isailović, Drewniak, Łukasiewicz, Grobys, Vlk oraz Kuehn-Jarek (l), Głowiak, Andrzejczak, Karpińska, Łysiak.
    Wisła: Wellna, Łozowska, Gorzewska, Nadziałek, Hatala, Sobczak oraz Saad (l), Marcyniuk, Ciaszkiewicz-Lach, Biranowska.
    Sędziowali: Paweł Kapica (Częstochowa) i Krzysztof Wojtunik (Łódź).

Wyniki 7. kolejki - I liga siatkarek

MKS Calisia Kalisz - Wisła Warszawa 0:3 (21:25, 21:25, 18:25)
    Sokołów SA Nike Węgrów - Karpaty Krosno 3:2 (20:25, 26:28, 25:15, 25:19, 15:7)
    KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 3:1 (25:27, 25:23, 25:17, 25:15)
    AZS Opole - WTS Solna Wieliczka 0:3 (17:25, 25:27, 22:25)
    Proxima Kraków - Joker Mekro Energoremont Świecie 2:3 (25:15, 26:28, 25:20, 16:25, 13:15)
    PSPS Chemik Police - SMS PZPS Szczyrk (13.11.)