AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SZACHY. Największy turniej rodzinny

DATA: 9 listopada 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Rodzinny turniej szachowy odbędzie się 27 listopada w kaliskiej Arenie. Fot. Karina Zachara.

  Do 20 listopada można zgłosić udział w VI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szachów Rodzinnych o Puchar Prezesa MTM Industries. Impreza odbędzie się 27 listopada w kaliskiej Arenie. 

  W ubiegłorocznej edycji imprezy padł rekord, przy szachownicach zasiadło 242 zawodników - 121 rodzinnych par w różnych kombinacjach pokrewieństwa: rodzeństwa, rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnukami, małżeństwa. Byli wśród nich reprezentanci z kilkudziesięciu miejscowości w Polsce. Najwięcej oczywiście z Kalisza i Wielkopolski, ale byli też zawodnicy z innych województw: dolnośląskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego oraz mazowieckiego. Najstarszy z uczestników miał 79 lat najmłodszy -  5, ale różnica wieku i poziom gry w przypadku tego turnieju nie mają żadnego znaczenia. Zawody rozegrane zostaną na dystansie 8 rund, tempem 2×15 minut na zawodnika i tak jak wskazuje ich nazwa grane są parami (drużyny dwuosobowe, najbliższy stopień pokrewieństwa: rodzic+dziecko, rodzeństwo, małżeństwa, dziecko+dziadek/babcia). Średni ranking drużyny nie może jednak przekroczyć 2000 (decyduje rank. PZSzach, a nie ELO). W turnieju mogą wziąć udział zawodnicy z całej Polski. Na uczestników czekają liczne puchary (dla drużyn z miejsc 1-10) i atrakcyjne nagrody rzeczowe (dla drużyn z miejsc 1-20 oraz dodatkowe nagrody w poszczególnych grupach rankingowych). Ponadto wszystkie drużyny otrzymają pamiątkowe dyplomy uczestnictwa i zestaw zapachów AromaCar o wartości ok. 80 zł, od firmy MTM, głównego sponsora zawodów.

  Zgłoszenia chętnych przyjmowane będą do 20 listopada, mailem na adres maciej@szachmistrz.pl. Wszelkich informacji dotyczących turnieju udziela Maciej Sroczyński: 793-733-396. Lista startowa drużyn i komunikat organizacyjny zawodów znajdują się na stronie www.szachmistrz.pl Turniej dofinansowany jest ze środków budżetowych Miasta Kalisza.                (kz)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.