KOSZYKÓWKA. Fatum nad KKS-em. Znów przegrali

DATA: 9 listopada 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Szóstej porażki w tym sezonie w II lidze doznali koszykarze KKS Energa Drogbruk Kalisz.

Podopieczni grającego trenera Łukasza Wojciechowskiego zaczęli ostatnie spotkanie ligowe z Röben Gimbasket Wrocław całkiem nieźle. Po pierwszej połowie prowadzili jeszcze 44:38, ale w trzeciej kwarcie gra się posypała. W trzeciej kwarcie goście zdobyli zaledwie 5 punktów, a do końca spotkania uzbierali ich tylko 14. Kaliszanie nie tylko razili skutecznością, ale też znacznie ustępowali rywalom w grze na tablicach.

Sobotnia przegrana była dla drużyny KKS Energa Drogbruk Kalisz już szóstą w tym sezonie. Kaliszanie w tym sezonie wygrali tylko raz - pokonując na własnym parkiecie ekipę Muszkieterów Nowa Sól. Okazją do przerwania złej passy będzie mecz z Sokołem Międzychód, z którym to kaliszanie zagrają w niedzielę, 13 listopada o godz. 18.00 przy ul. Łódzkiej.                              (jav)

Röben Gimbasket Wrocław – KKS Energa Drogbruk Kalisz 71:58 (21:20, 17:24, 13:5, 20:9)

Gimbasket Wrocław: Przemysław Gworek (31, 5×3), Rafał Malitka (19, 3×3), Rafał Chwastyk (10, 2×3), Mateusz Rogoziński (9, 1×3), Michał Mańkiewicz (2), Łukasz Małachow, Wojciech Gac, Rafał Obrocki, Maciej Szeszycki.

KKS Energa Drogbruk Kalisz: Przemysław Galewski (16, 3×3), Artur Mrówczyński (12, 1×3), Łukasz Wojciechowski (9), Patryk Kowalski (6, 2×3), Tomasz Bartkowski (6), Jakub Kołodziej (5, 1×3), Tobiasz Kol (2), Marcin Ostój (2), Błażej Pawlik.