PIŁKA NOŻNA (VIDEO). KKS znów wygrał. Mamy wicelidera!

DATA: 14 listopada 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Piłkarze KKS-u Kalisz ograli Sokoła i są wiceliderem III ligi. Fot. kkskalisz.pl

Kolejne zwycięstwo zanotowali w rozgrywkach III ligi piłkarze KKS-u. Kaliszanie wygrali z Sokołem Kleczew i zostali wiceliderem tabeli.

Gospodarze przystąpili do tego spotkania osłabieni brakiem Mateusza Gawlika i Dominika Domagalskiego, którzy po ostatnim spotkaniu w Szczecinie mieli wypadek i raczej nie zagrają już do końca rundy. Ze składu wypadł również chory Damian Czech, co sprawiło, że w meczu z Sokołem gospodarze musieli zagrać praktycznie w nowym zestawieniu linii obronnej. Pierwszą groźną akcję w tym spotkaniu stworzyli przyjezdni. W 30. minucie piłka po mocnym uderzeniu Emila Thiakane trafiła jednak w poprzeczkę bramki Jędrzeja Dorynka.

W drugiej połowie to gospodarze zdobyli gola. W 61. minucie celnym strzałem głową akcję Błażeja Ciesielskiego wykończył Joshua Balogun.

To był jedny gol w tym spotkaniu i KKS wygrał 1:0. Dzięki tej wygranej podopieczni trenera Piotra Morawskiego awansowali na drugie miejsce w tabeli III ligi. Tak wysoko jeszcze nie byli w tym sezonie. Do prowadzącego Bałtyku Gdynia kaliski zespół traci zaledwie punkt.

W dwóch ostatnich meczach kaliszanie mają teoretycznie łatwiejszych rywali. W sobotę zagrają na wyjeździe z ostatnim w tabeli Leśnikiem Manowo, a w ostatnim meczu zmierzą się u siebie z Górnikiem Konin.   (jav)

KKS Kalisz - Sokół Kleczew 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Joshua Balogun (61. min)

KKS Kalisz: Jędrzej Dorynek - Marcin Tomaszewski, Marcin Lis, Michał Grzesiek, Przemysław Balcerzak (66. Jakub Budrowski), Ivelin Kostov, Stayko Stoychev, Joshua Balogun (65. Konrad Chojnacki), Błażej Ciesielski (90+5. Szymon Pacholski), Rafał Jankowski

Sokół Kleczew: Daniel Szczepankiewicz - Tomasz Koziorowski, Marcel Koziorowski, Arkadiusz Widelski, Sebastian Śmiałek, Emile Thiakane (46. Przemysław Kędziora), Piotr Kasperkiewicz, Tomasz Kowalczuk, Jakub Antosik (81. Szymon Babiarz), Jakub Debowski, Łukasz Cichos (60. Arkadiusz Bajerski)

Żółte kartki: Rafał Jankowski, Konrad Chojnacki, Jędrzej Dorynek (KKS Kalisz) oraz Tomasz Kowalczuk, Emile Thiakane, Piotr Kasperkiewicz (Sokół Kleczew)