PIŁKA RĘCZNA. Dobra passa MKS-u. Kaliszanie coraz wyżej w tabeli

DATA: 14 listopada 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Kaliszanie mają teraz bardzo dobrą passę i są coraz wyżej w tabeli I ligi. Fot. Karina Zachara.

MKS nie przegrywa ostatnio spotkań w lidze i pucharze. Tym razem kaliszanie ograli na wyjeździe SPR Tarnów 30:24.

W sobotnim spotkaniu tylko początek należał do tarnowian. Gospodarze wygrywali po 5 minutach 2:1, ale później nastąpił bardzo dobry okres gry kaliskiej drużyny. W 8 min. goście objęli prowadzenie 5:2, a w 19 min. było 11:5 dla kaliszan. W 26 minucie podopieczni trenera Barłomieja Jaszki powiększyli jeszcze swoją przewagę i wygrywali 15:7. Po pierwszej połowie MKS wygrywał już siedmioma bramkami 18:11, a w drugiej utrzymywał bezpieczną kilkubramkową przewagę.
    Zwycięstwo na parkiecie w Tarnowie było siódym meczem bez porażki MKS-u wliczając w to spotkania ligowe i pucharowe. Po
    wygranej w Tarnowie kaliszanie awansowali na piątą pozycję w tabeli. Mają 11 punktów, ale prowadząca Olimpia Piekary Śląskie tylko
    o trzy więcej. Do końca I rundy pozostały cztery spotkania. W najbliższym z nich kaliska drużyna zmierzy się z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, które zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli I ligi grupy B. Ten mecz zostanie rozegrany 20 listopada o godz. 17.00 na parkiecie hali Arena.                                                                                                                                                         (jav)