AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

AKCJA. Policjanci w kościołach. Apel komendanta

DATA: 14 listopada 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Policjanci rozdawali w niedzielę przed kościołami odblaski drogowe i uczyli jak ich używać. Fot: KMP w Kaliszu.

  O przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na drogach apeluje w specjalnym liście Komendant Miejski w Kaliszu insp. Dariusz Bieniek. Apel odczytano podczas mszy na terenie diecezji kaliskiej. 

  W niedzielę policjanci zjawili się w trzech parafiach w Koźminku, Stawiszynie i Godzieszach Wielkich, gdzie nie tylko apelowali o rozwagę na drodze, ale również rozdawali odblaski pochodzące ze środków projektu Swiss Contribution oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu.

  W kościołach w Kaliszu i powiecie kaliskim odczytany został także apel szefa kaliskiej policji insp. Dariusza Bienka dotyczący bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg. W piśmie, Komendant zwrócił uwagę na potrzebę dbałości o życie i zdrowie człowieka w kontekście uczestnictwa w ruchu drogowym. Przypomniał również wszystkim jak ważnym elementem poprawiającym bezpieczeństwo niechronionych użytkowników dróg są odblaski. - Jeżeli ten apel spowoduje chwilowe zastanowienie się nad naszym postępowaniem na drodze i uchroni chociaż przed jednym nieszczęściem, tragedią, to jego przesłanie zostanie spełnione. Szanujmy się na drodze. Niech droga zawsze prowadzi do celu, niech nie będzie miejscem kolejnych tragedii - napisał w liście komendant Dariusz Bieniek.

  Od stycznia do października bieżącego roku na drogach miasta i powiatu kaliskiego odnotowano 86 wypadków drogowych oraz blisko 2 tys. kolizji. W zdarzeniach tych śmierć poniosło 12 osób, a 94 zostało rannych.         (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.