SIATKÓWKA. Rekord Jokera. Rewanż w pucharze

DATA: 14 listopada 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Kaliszanki przegrały z Jokerem w lidze, ale wygrały w Pucharze. Fot. Joker Świecie.
    Dwa spotkania z Jokerem Świecie rozegrały w weekend siatkarki Calisii MKS.
    W piątek oba zespoły zmierzyły się w ligowym spotkaniu. Niespodzianki nie było i wicelider I ligi w trzech setach pokonał kaliszanki 3:0 (25:16, 25:21, 25:16). To była szósta wygrana z rzędu drużyny ze Świecia, co jest jej rekordem klubowym. W pierwszym secie miejscowe od stanu 9:7 odskoczyły na 15:8, a później 21:12 i praktycznie zakończyły się emocje w tej partii. W ataku brylowały Sandra Szczygioł i Kinga Dybek, z których zbiciami nie mogły poradzić sobie kaliszanki. Znacznie więcej emocji przyniosła druga partia. Przy remisie 16:16 skutecznymi atakami popisały się jednak Sonia Kubacka i Gabriela Borawska, a kaliszanki dodatkowo popełniły dwa własne błędy. Joker uzyskał cztery punkty przewagi i wygrał tego seta 25:21. W trzeciej partii miejscowe szybko objęły prowadzenie 16:9 i wygrały tę odsłonę do 16, a całe spotkanie 3:0.
    W sobotę obie drużyny rozegrały spotkanie w ramach Pucharu Polski. I tutaj lepszy okazał się zespół z Kalisza. Po dwóch setach kaliszanki prowadziły 2:0, ale dwie kolejne partie wygrały miejscowe. O końcowym wyniku zadecydował więc tie-break. Kaliszanki szybko objęły w nim prowadzenie 8:2, a potem 11:4. Joker podjął walkę i udało mu się wyciągnąć do stanu 14:12 dla Calisii. Ostatni akord tego meczu należał jednak do drużyny z Kalisza. Calisia wygrała 3:2 i awansowała do III rundy Pucharu Polski. W niej zmierzy się z innym pierwszoligowcem WTS Solna Wieliczka. To spotkanie odbędzie się prawdopodobnie 23 listopada. Zwycięzca tego pojedynku trafi w Pucharze na drużynę z ekstraklasy.                                                    (jav)

8. kolejka I ligi
    Joker Mekro - MKS Calisia Kalisz 3:0 (25:16, 25:21, 25:16)
    Joker: Wenerska, Borawska, Dybek, Kubacka, Majkowska, Szczygioł, Gajowczyk (1. libero) oraz Siwek, Wyrwa, Gajewska, Grocholewska, A. Trybuła, Doroszewska (2. libero).
    MKS: Grzanka, Grobys, Łukasiewicz, Drewniak, Isailović, Vlk, Kuehn-Jarek (l), Łysiak, Andrzejczak.

Inne wyniki 8. kolejki I ligi
    SMS PZPS Szczyrk - WTS Solna Wieliczka 1:3 (32:34, 25:22, 23:25, 23:25)
    NOSiR Nowy Dwór Maz. - AZS Politechniki Opolskiej 1:3 (25:18, 16:25, 23:25, 16:25)
    Wisła Warszawa - AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:1 (25:23, 25:23, 19:25, 27:25)
    Joker Świecie - MKS Calisia Kalisz 3:0 (25:16, 25:21, 25:16)
    Karpaty Krosno - Proxima Kraków 0:3 (25:27, 17:25, 12:25)
    PSPS Chemik Police - Nike Węgrów przeł. 30.11

Puchar Polski - II runda
    Joker Mekro Energoremont Świecie - MKS Calisia Kalisz 2:3 (16:25, 23:25, 25:19, 25:21, 12:15)
    Joker: Wodrowska, Wyrwa, Kubacka, Gajewska, Siwek, Grocholewska oraz Gajowczyk (l), Trybuła, Majkowska, Dybek.
    MKS: Łysiak, Grzanka, Drewniak, Łukasiewicz, Vlk, Isailović oraz Kuehn-Jarek (l), Borgiasz (l), Grobys, Makowska, Karpińska, Andrzejczak.

Wyniki II rundy Pucharu Polski
    Karpaty Krosno - Wisła Warszawa  0:3 (10:25, 15:25, 12:25)
    NOSiR Nowy Dwór Maz. - AZS Politechniki Opolskiej  3:2 (25:15, 21:25, 22:25, 25:18, 15:11)
    WTS Solna Wieliczka - Proxima Kraków 3:0 (25:19, 25:19, 25:22)
    Joker Świecie - MKS Calisia Kalisz  2:3 (16:25, 23:25, 25:19, 25:21, 12:15)