AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POROZUMIENIE. Inicjatywa dla Opatówka rozszerza współpracę

DATA: 15 listopada 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Chwilę po podpisaniu porozumienia. Z prawej Mateusz Walczak prezes Fundacji ,,Inicjatywa dla Opatówka''.

  Przedstawiciele Fundacji „Inicjatywa dla Opatówka” wzięli udział w wizycie w Gminie Dobromierz w województwie dolnośląskim. Wyjazd był okazją do podpisania listu intencyjnego ze Stowarzyszeniem „Aktywni Borów-Dzierzków”, pieczętującego nawiązanie oficjalnej współpracy z dolnośląską organizacją.

  Fundacja „Inicjatywa dla Opatówka” przyjechała na Dolny Śląsk na zaproszenie Stowarzyszenia „Aktywni Borów-Dzierzków” z Gminy Dobromierz, które od ponad 3 lat aktywizuje mieszkańców dwóch sąsiednich sołectw poprzez organizację różnorodnych spotkań, imprez i działań o charakterze lokalnym. Celem wyjazdu była chęć bliższego poznania nawzajem swoich organizacji oraz podpisanie listu intencyjnego w sprawie dalszej współpracy. - Program wizyty na Dolnym Śląsku był niezwykle napięty i obejmował różnorodne atrakcje, zapewnione przez gospodarzy - mówi Mateusz Walczak, prezes Fundacji ,,Inicjatywa dla Opatówka''. - Zwiedzanie Gminy Dobromierz rozpoczęliśmy od wizyty w Urzędzie Gminy, gdzie przywitała nas Monika Borysewicz, sekretarz gminy. Następnie udaliśmy się na spacer po Dobromierzu oraz odwiedziliśmy kopalnię granitu w miejscowości Kostrza i Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy upamiętniającym ofiary tamtejszego obozu koncentracyjnego. Popołudnie rozpoczęliśmy od obiadu z władzami gminy Dobromierz, a później udaliśmy się do świetlicy wiejskiej w Dzierzkowie, gdzie członkowie Stowarzyszenia przygotowali dla nas spotkanie integracyjne oraz kolację

  W części oficjalnej przybyłych gości przywitał Krystian Ulbin, prezes Stowarzyszenia „Aktywni Borów-Dzierzków”, który przedstawił swoją organizację i realizowane przez nią projekty. Podobną prezentację w imieniu Fundacji „Inicjatywa dla Opatówka” wygłosił jej prezes, Mateusz Walczak. Mieszkańcy byli pod ogromnym wrażeniem informacji, że znajdujące się na terenie Gminy Opatówek organy firmy Schlag und Söhne pochodzą ze Starych Bogaczowic, oddalonych o kilka kilometrów od ich miejscowości. Następnie podpisano list intencyjny między organizacjami, wskazujący kierunki rozwoju współpracy. Drugi dzień wizyty obejmował wyjazd do pobliskiego Wałbrzycha, gdzie uczestnicy zwiedzili Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” oraz Zamek Książ.                                                      (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.