AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

N.SKALMIERZYCE. Mobbing i psychiczne znęcanie w urzędzie?

DATA: 17 listopada 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Burmistrz Bożena Budzik (fot. noweskalmierzyce.pl)

  Psychiczne znęcanie i mobbing zarzucają pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Nowe Skalmierzyce burmistrz Bożenie Budzik. Sprawę bada Państwowa Inspekcja Pracy.

  Prawie wszyscy pracownicy Urzędu Gminy w Nowych Skalmierzycach podpisali się pod pismem, skierowanym do Państwowej Inspekcji Pracy, w którym zarzucają burmistrz Bożenie Budzik psychiczne znęcanie, mobbing i dyskryminację płci. Tłem całej sprawy mają być rzekome romanse, o które burmistrz Budzik ponoć notorocznie posądza pracowników urzędu.

  O romansowanie oskarżyła ostatnio m.in. gminnego skarbnika i jedną z podległych mu urzędniczek. Na specjalnie zwołanym zebraniu burmistrz Budzik przestrzegła pracownice urzędu, że jeżeli przyłapie urzędnika i urzędniczkę na romansie, to pracę straci kobieta. Dzień później urzędnicy skierowali pismo do Państwowej Inspekcji Pracy.

  Obecnie w urzędzie w Nowych Skalmierzycach trwa kontrola. Przeprowadzono już ankietę, przesłuchiwani są kolejni urzędnicy.

  Bożena Budzik przebywa teraz na urlopie. Nie udało nam się z nią skontakować. Kilka dni temu w rozmowie z dziennikarzami "7 Dni Kalisza" burmistrz odrzuciła oskarżenia, stawiane przez urzędników. - Żadnego mobbingu z mojej strony nigdy nie było. Może rzeczywiście powiedziałam parę słów zbyt ostro, ale zrobiłam to dla dobra załogi.

  Bożena Budzik jest burmistrzem Nowych Skalmierzyc od blisko 20 lat.

  (mik)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.