PIŁKA RĘCZNA. Dobra passa trwa. MKS wskoczył na podium

DATA: 21 listopada 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

Kaliscy szczypiorniści nie zwalniają tempa. W niedzielę w hali Arena wysoko pokonali KSZO Odlewnie Ostrowiec Świetokrzyski 34:20.

Niedzielny przeciwnik podopiecznych Bartłomieja Jaszki i Pawła Ruska, mimo iż plasuje się w dolnej części tabeli nie należał do najłatwiejszych. Jednak od początku spotkania to kaliska siódemka miała widoczną przewagę na parkiecie. W pierwszej połowie gospodarze utrzymywali 3-4 bramkowe prowadzenie nad rywalem. Po upływie 30 minut gry było 12:9 dla Kalisza. Druga połowa to jeszcze lepsza gra szczypiornistów MKS-u, którzy z minuty na minutę powiększali swoje prowadzenie. Spotkanie zakończyło się wysokim, 14 bramkowym zwycięstwem MKS-u Kalisz 34:20.

Po 10 kolejkach MKS Kalisz ma na swoim koncie 13 punktów i plasuje się na 3 miejscu w tabeli I ligi grupy B, tyle samo punktów zgromadziły SRS Czuwaj Przemyśl i LKPR Moto-Jelcz Oława. Do lidera z Piekar Śląskich kaliszanie tracą zaledwie trzy ''oczka''.

O kolejne ligowe punkty szczypiorniści MKS-u powalczą na wyjeździe z zamykającym tabele naszej grupy UKS-em Olimp Grodków.  Marta Kałużna

MKS Kalisz - KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 34:20 (12:9)
    MKS: Jarosz 1, Adamczyk - Galewski 8, Adamski 4, Misiejuk 4, Bożek 3, Mosiołek 3, Bałwas 2, Jaszka 2, Klopsteg 2, Drej 2, Książek 1, Gomółka 1, Czerwiński 1, Kobusiński.

KSZO: Piątkowski, Szewczyk - Afanasjew 5, Kieloch Kamil 3, Kwiatkowski 3, Jeżyna 2, Król 2, Czuwara 2, Antolak 2, Rutkowski 1, Cukierski, Goliszewski.