AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KARATE. Kata i kumite w Toruniu

DATA: 22 listopada 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W turnieju w Toruniu wzięli udział kaliszanie i zawodnicy z całej Polski. Fot. Tomasz Jeżyk.
  W Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w karate kyokushin rozgrywane w ramach Polskiej Federacji Kyokushin. 

  W imprezie wzięło udział 209 zawodników z 36 ośrodków, a sam turniej rozgrywany był w dwóch konkurencjach: kumite oraz kata. Podczas turnieju nie zabrakło także kaliszan trenowanych przez Tomasza Jeżyka z Kaliskiego Klubu Kyokushinkan Karate David Club. Kaliska reprezentacja liczyła 10 osób, a w jej składzie znalazły się: Patrycja Cieślak, Oliwia Tyl, Wiktoria Kubiak, Paulina Staszak, Oliwia Kołuda, Filip Łuczak, Przemysław Sobczak, Jakub Czajkowski, Bartosz Nowicki oraz Mateusz Madejski.

  Turniej kata stał na wysokim poziomie technicznych i składał się z trzech tur. Karatecy musieli wykonać dowolne kata gdzie sędziowie oceniali moc, precyzję oraz poprawną technikę karate. Do trzeciej tury, awansowała piątka zawodników z najlepszymi notami. Dla niektórych kaliszan podium było w zasięgu ręki. Wiktoria Kubiak zajęła piąte miejsce w kategorii do 14 lat. Oliwia Tyl oraz Patrycja Cieślak swoje zmagania zakończyły w drugiej turze poprawiając swoje wyniki z zeszłego roku.

  Wśród chłopców najlepsze wyniki w konkurencji kata osiągnęli Filip Łuczak, który był trzeci do 12 lat oraz Mateusz Madejski, który zajął drugie miejsce w kategorii chłopców do 16 lat. W konkurencji kumite kaliszanie musieli uznać wyższość swoich przeciwników. Pomimo, że walki były wyrównane a kaliszanie przegrywali w regulaminowym czasie. - Odmładzamy skład i już w grudniu powołania na zawody otrzymają: Eryk Stempień, Marcel Madejski, Miłosz Wisniarek, Michał Suchanecki, Wiktor Szamaja oraz Maksymilian Sołtysiak - twierdzi Tomasz Jeżyk, trener kaliskiego klubu. - To pozwoli nam budować dużą i silną drużynę na kolejne lata. Przed nami egzamin na stopnie kyu oraz podsumowanie roku sportowego w naszym klubie wspólnie z rodzicami. Serdecznie dziękujemy zarządowi klubu za sfinansowanie naszego wyjazdu do Torunia. Zapraszamy na wspólne treningi karate w naszym klubie, które odbywają się w SP nr 16 w Kaliszu.                                                                                                             (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.