AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

GRABOWSKI: Zarzuty CBA to polityczna nagonka

DATA: 22 listopada 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Wicemarszałek Krzysztof Grabowski

  Oświadczenie Wicemarszałka Krzysztofa Grabowskiego ws. zarzutów CBA.

  W związku z doniesieniami prasowymi dotyczącymi złożenia przez Centralne Biuro Antykorupcyjne zawiadomienia o możliwości popełnienia przeze mnie przestępstwa niedopełnienia obowiązków w zakresie wstępnego uznania grupy producenckiej owoców i warzyw oświadczam, że decyzja administracyjna w tej sprawie została wydana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności zgodnie z wymogami ustawowymi, które dotyczą wnioskujących o wstępne uznanie. Przez cały okres prowadzenia przez nasz urząd rejestru wstępnie uznanych grup producentów, uznanych organizacji producentów i ich zrzeszeń oraz ponadnarodowych organizacji producentów i ich zrzeszeń grupa była kontrolowana dwukrotnie przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego i raz przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Poznaniu. Kontrole nie wykazały żadnych nieprawidłowości.

  Potwierdzeniem prawidłowości powyższych działań jest wydanie przez Agencję Rynku Rolnego w Poznaniu w kwietniu 2016 roku, realizującą zadania administracji rządowej, decyzji o uznaniu powyższej grupy producentów.

  W świetle tych okoliczności skierowanie na moją osobę podejrzenia o popełnienie przestępstwa traktować należy jako działanie na polityczne zlecenie.

  Krzysztof Grabowski
  Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.