AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KALISZ. Ratusz bierze się za znakowanie ulic i placów. Nowe projekty tablic

DATA: 23 listopada 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Ratusz chce w całym mieście wymienić i ujednolicić tablice z nazwami placów i ulic. Koszt całej akcji wyniesie ponad 1,7 mln zł.

  Nowoczesny system oznakowania miejskiego to jedno z zadań wpisywanych od dwóch lat do budżetu obywatelskiego przez ratuszowych urzędników.

  Mieszkańcy w 2015 roku w głosowaniu wskazali sześć, a w tym roku następne trzy osiedla, na których chcieliby, aby pojawiło się nowe oznakowanie.

  To osiedla: Czaszki, Dobro, Rogatka, Widok, XXV-lecia i Zagorzynek (2015r.) oraz Kaliniec, Sulisławice i Rypinek (2016 r.). Postawienie na nich nowych tablic i znaków będzie kosztować miejski budżet blisko 600 tys. zł.

  W sumie cały „nowoczesny system oznakowania” na wszystkich kaliskich osiedlach, według szacunków zawartych w BO, to koszt przynajmniej ponad 1,7 mln zł.

  Nowe oznakowanie obejmuje tablice adresowe, tablice z nazwami ulic, mostów i rzek, jak również informatory na przystankach komunikacji publicznej oraz kierunkowskazy dla pieszych i drogowskazy dla kierowców.

  Montaż nowych tablic rozpocznie się w drugiej połowie 2017r. i sukcesywnie będzie realizowany na poszczególnych osiedlach, do momentu, aż oznakowanie obejmie obszar całego miasta.

  Obecnie miasto przedstawiło dwie graficzne koncepcje nowoczesnego oznakowania. Na specjalnej stronie kaliszanie mogą głosować i wybrać tę, która podoba im się najbadziej.

  Autorem koncepcji systemu jest Przedsiębiorstwo Projektowo-Usługowe LINIA s.c. z Wrocławia.

  (mik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.