AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA NOŻNA. 40-lecie KOZPN-u

DATA: 23 listopada 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Złotą Honorową Odznaką WZPN został uhonorowany m.in. Ryszard Feszczuk (drugi z prawej) - działacz OZPN, były prezes KP Calisia Kalisz i obecny wiceprezes KKS-u Kalisz. Fot. Karina Zachara.
  40-lecie istnienia świętował Kaliski Okręgowy Związek Piłki Nożnej.

  Na uroczystej gali jubileuszowej spotkali się działacze, piłkarze, trenerzy i wiele innych osób związanych z historią piłki nożnej wpołudniowej Wielkopolsce. Były wspomnienia, gratulacje i życzenia, a dla najbardziej zasłużonych medale i honorowe odznaczenia.
  Po oficjalnym powitaniu zaproszonych gości, w gronie których znaleźli się m.in. były prezes PZPN Michał Listkiewicz i Paweł Wojtala, prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, gospodarz spotkania Andrzej Mroziński, od ponad 25 lat piastujący funkcję prezesaKOZPN-u przypomniał postaci tych - piłkarzy, sędziów, działaczy - którym nie dane było dożyć jubileuszu. Następnie, czterdziestoletnią historię Związku i najważniejsze dla rozwoju futbolu w południowej Wielkopolsce momenty przybliżył zebranym w sali Ostrowskiego Centrum Kultury Rafał Szubert, wykładowca w Katedrze Historii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

  Nie zabrakło też nagród i pamiątkowych dyplomów dla młodszych fanów futbolu, zdobywców głównych nagród w konkursie plastycznym „Sport, piłka nożna w moich oczach”, będącym jednym z elementów jubileuszowych obchodów, na który wpłynęło ponad 200 prac z całego okręgu. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych odebrali karnety uprawniające do wstępu, wraz z opiekunem, na mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej rozgrywany w roku 2017.

  Uroczystość, którą poprowadził Robert Trzęsała, prezes Kaliskiego Klubu Sportowego, uświetniły pokazy piłkarskiego freestylu w wykonaniu grupy Royal Team z Żerkowa, a o oprawę muzyczną zadbał Piotr Wałkowski Band. Obchody 40-lecia KOZPN honorowym patronatem objęli prezydenci Ostrowa Wielkopolskiego i Kalisza: Beata Klimek i Grzegorz Sapiński.     (kz)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.