KOSZYKÓWKA. Znów źle na wyjeździe

DATA: 23 listopada 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Koszykarze KKS-u Kalisz na razie są skuteczni jedynie w własnej hali. Fot. kkskalisz.pl

Kolejne wyjazdowe spotkanie i kolejna porażka. Koszykarze KKS-u Kalisz tym razem przegrali na wyjeździe z Rawią Rawicz 87:95.

Trener Łukasz Wojciechowski kolejny raz nie mógł skorzystać ze wszystkich swoich podopiecznych. Do Rawicza nie pojechali m.in. Tobiasz Kol czy Artur Mrówczyński, którzy zmagali się z urazami. Mimo to goście przez pierwsze trzy kwarty grali bardzo dobrze i prowadzili przed ostatnią odsłoną 73:65. W czwartej kwarcie KKS opadł z sił, co skrzętnie wykorzystali koszykarze Rawii. Gospodarze odrobili straty, wyszli na prowadzenie i wygrali 95:87.

Po tej porażce kaliszanie mają bilans spotkań 2-7 i zajmują przedostatnie, 12 miejsce w II lidze grupie D. W następnej kolejce kaliszanie na własnym parkiecie podejmą MKS Otmuchów. Początek tego meczu zaplanowany jest na sobotę na godz. 17:00. Wcześniej, bo w środę w Pleszewie kakaesiacy zagrają z KS Kosz w ramach Pucharu Polski.                                         (jav)

11. kolejka II ligi gr. D
    Rawia Rawag Rawicz – KKS Energa Drogbruk Kalisz 95:87 (23:28, 21:22, 21:23, 30:14)

Rawia Rawicz: Michał Wielechowski (27, 4×3), Szymon Maciołek (20, 2×3), Paweł Nowicki (14), Jędrzej Jankowiak (13, 4×3), Grzegorz Paszek (6), Adrian Lipowczyk (6, 2×3), Kacper Kuta (4), Adam Staśkowiak (3), Dawid Kołakowski (2)

KKS Kalisz: Jakub Kołodziej (23, 2×3), Przemysław Galewski (23, 5×3), Łukasz Wojciechowski (21, 3×3), Błażej Pawlik (11, 3×3), Patryk Kowalski (9, 1×3)