AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA NOŻNA. W sobotę derby z Górnikiem

DATA: 25 listopada 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  KKS zagra w sobotę z Górnikiem Konin. Fot kkskalisz.pl

  Już w najbliższą sobotę długo oczekiwane piłkarskie derby KKS-u Kalisz z Górnikiem Konin.

  Ostatni pojedynek obu zespołów miał miejsce 25 maja tego roku, kiedy to w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim KKS wygrał z Górnkiem aż 7:0. W lidze w sezonie 2014/2015 padł za to remis 1:1. Teraz zdecydowanym faworytem sobotniego pojedynku są kaliszanie. Przed ostatnią kolejką jesieni podopieczni trenera Piotra Morawskiego prowadzą w tabeli III ligi, a Gornik plasuje się w strefie spadkowej. Każdy inny wynik niż zwycięstwo KKS-u będzie więc w tym spotkaniu niespodzianką. - To są derby, więc Górnik nam się nie podłoży - zaznacza Ryszard Feszczuk, wiceprezes KKS-u. - Będzie trudno o zwycięstwo, ale my zagramy o trzy punkty.

  Jeśli KKS wygra w sobotę z Górnikiem to na pewno zakończy rundę jesienną w czubie tabeli. Może zostać także mistrzem jesieni, ale to zależy od korzystnych dla niego wyników w innych spotkaniach ostatniej kolejki w tym roku i zaległego meczu Bałtyku Gdynia z Elaną Toruń, który odbędzie się 4 grudnia. - Liczmy, że Bałtyk z Elaną podzielą się punktami, a my zostaniemy mistrzami jesieni - kończy wiceprezes Feszczuk.

  Sobotnie derby Wielkopolski w III lidze KKS-u Kalisz z Górnikiem Konin rozpoczną się o godz. 13.00 na stadionie przy Wale Matejki.
  Kasa biletowa od strony Parku Miejskiego otwarta zostanie o godz. 11:30. Wejściówki zakupić będzie można w cenie 8 i 5 zł. Mecz odbędzie się bez udziału kibiców gości.                                                                            (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.