AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SZACHY. Blisko 300 zawodników zagrało w Turnieju Rodzinnym MTM CUP

DATA: 28 listopada 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Rekordowa liczba 280 zawodników wzięła udział w szóstej edycji MTM Cup – Turnieju Szachów Rodzinnych o puchar Prezesa MTM Industries.

  Tym samym turniej MTM był największym turniejem szachowym w historii Kalisza oraz najbardziej licznym wydarzeniem szachowym w 2016 roku w Wielkopolsce. Turniej miał na celu popularyzacje gry w szachy, integracja środowisk szachowych oraz zachęcenie do udziału w zawodów osób, które rzadko stają w szranki turniejowe. W zawodach zagrały rodzinne duety w różnych układach: rodzeństwa, małżeństwa, rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnukami.Na podium stanęły pary Nawrocki Paweł-Nawrocki Karol (Gniezno) oraz Oskar Włodarczyk-Marcin Wlodarczyk (Kalisz). Tegoroczny zwycięzcami w turnieju była para debiutująca w zawodach MTM.

  Na starcie stanęło 140 par dwuosobowych, w poprzedniej edycji zagrało 121 drużyn. Każdy z duetów grał osiem meczów, tempem 15 minut do namysłu na zawodnika. O wyniku końcowym decydowały punkty meczowe, warto było więc wygrywać swoje mecze 2-0 lub 1,5-0,5. Na sali turniejowej mieliśmy pary, które wzięły udział we wszystkich edycjach. Dla niektórych z zawodników był to pierwszy turniej w życiu. Najmłodszym uczestnikiem turnieju był 4-letni Miłosz Jędraszek z Kalisza, najstarszym graczem 81-letni Henryk Góral, który swego czasu święcił sukcesu trenerskie z uczniami sekcji szachowej SP 16 Kalisz i młodymi zawodnikami KS Prosna.

  Zwyciężył duet Marian Sadzikowski-Amelia Pyzio (Chrzanów). Od początku trzymali się w czubie tabeli, a za sprawą bardzo skutecznej gry Amelii (8/8!) nie przegrali żadnego meczu. Marian Sadzikowski z Małopolski to również organizator bardzo dobrych turniejów o randze Mistrzostw Polski. 

  (red)

   

  WYNIKI

  1. Sadzikowski Marian, Pyzio Amelia (Chrzanów)
  2. Nawrocki Paweł, Nawrocki Karol (Gniezno)
  3. Włodarczyk Oskar, Włodarczyk Marcin (Kalisz)
  4. Ochędzan Tymon, Ochędzan Robert (Kalisz)
  5. Ziółkowski Piotr, Ziółkowski Andrzej (Ostrów Wlkp.)
  6. Rosik Jakub, Rosik Tomasz (Ostrów Wlkp.)
  7. Kowalczyk Mariusz, Kowalczyk Agnieszka (Widoradz)
  8. Zakrzewski Marek, Zakrzewski Bartosz (Trzcianka)
  9. Bakalarczyk Jakub, Bakalarczyk Zuzanna (Wieluń)
  10. Kwapisiewicz Kazimierz, Kwapisiewicz Karol (Bełchatów)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.