PIŁKA NOŻNA (FOTO). Porażka z Górnikiem. KKS stracił fotel lidera

DATA: 28 listopada 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Josuha Balogun walczył ale podobnie jak jego koledzy z drużyny nie zdołał pokonać bramkarza Górnika. Fot. Karina Zachara.

Piłkarze KKS-u Kalisz przegrali z Górnikiem Konin 0:1. Ta porażka kosztowała ich utratę fotela lidera w III lidze.

Gospodarze byli faworytami sobotniego spotkania, a kibice liczyli na trzy pewne punty lidera. Tak się jednak nie stało. Feralna dla KKS-u okazała się 40 minuta meczu. Wówczas to sytuację sam na sam wykorzystał Piotr Radoszewski i Górnik objął prowadzenie 1:0. Jak się później okazało był to strzał na wagę trzech punktów.

W drugiej połowie kaliszanie dążyli do zmiany niekorzystnego dla nich wyniku, ale czynili to nieudolnie. KKS cisnął, ale celnych strzałów było jak na lekarstwo. Do tego kaliszanie zmarnowali jeszcze karnego. W 52 min. piłkę po strzale z 11 metrów Rafała Jankowskiego obronił bramkarz gości Dawid Kołodziejczak. Pod koniec meczu gospodarze mogli wyrównać, ale jeden z zawodników gości wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Joshuy Baloguna i KKS spotkał zimny prysznic w derbach Wielkopolski w postaci porażki z Górnikiem Konin 0:1.

Po tej przegranej kaliszanie spadli z pierwszego na czwarte miejsce w tabeli III ligi. O tym, na którym miejscu zakończą rundę jesienną zadecyduje zaległy mecz Bałtyku Gdynia z Elaną Toruń, który odbędzie się 4 grudnia. Obie drużyny mają szasnę prześcignąć KKS w tabeli.                            (jav)

Fot: Karina Zachara.