AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

EDUKACJA. Spotkania z Nauką Copernicus Science

DATA: 28 listopada 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W Copernicus Science uczestniczyli uczniowie III LO. Fot. Miłosz Pawlak.
  Naukowcy z kilku ośrodków akademickich, wykłady, ćwiczenia czyli teoria łączona z praktyką. Tak wyglądały 8. kaliskie Szkolne Spotkania z Nauką Copernicus Science.

  Święto nauki w III LO im. Mikołaja Kopernika to pomysł zmarłej w 2011 roku nauczycielki fizyki Grażyny Generowicz oraz polonisty i dziennikarza Witolda Torbiarczyka. Przez trzy dni młodzież popularnego "Kopca" mogła zgłębiać wiedzę akademicką, poznać oferty kilku uczelni i porozmawia z wykładowcami. Zajęcia i wykłady odbywały się w salach UAM-u, PWSZ-u i szkolnej auli III LO. Trzydniowy program Copernicus Science obejmował bloki przedmiotowe: nauk ścisłych, przyrodniczych i humanistycznych.

  W partnerstwie z poznańskim UAM w III Liceum odbyła się też 11. Konferencja Geograficzna, a jednym z programów tegorocznej imprezy był Dzień Szkoły Głównej Handlowej. Zwieńczeniem festiwalu była, nie tylko naukowa, Noc w Liceum. - Copernicus Science to nie tylko możliwość przyswojenia przez młodzież wiedzy na poziomie akademickim, ale też odpowiedź na coraz więcej klas uniwersyteckich w Koperniku - mówi Witold Torbiarczyk, pomysłodawca imprezy. - W tym roku podpiszemy kolejną umowę, tym razem z Wydziałem Nauk Politycznych Dziennikarstwa UAM w Poznaniu. W dwóch klasach współpracujemy też ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie. Mamy również akademicką fizykę z uczelnią poznańską i współpracę z Politechniką Łódzką. Do tego wieloletnią współpracę z kaliskimi uczelniami.

  Copernicus Science odbyły się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kalisza, Grzegorza Sapińskiego.                                                 (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.